Середа, Тра 12, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники почали робити з мушель бетон — Sea Stone (ФОТО)

Понеділок, 11 травня 2020 року

Винахідники з дизайнерського об'єднання Newtab-22 створили новий матеріал, який нагадує легкий бетон. Для його отримання вони використовують відходи харчової промисловості — стулки морських мушель.

Лондонська студія Newtab-22 — це проект двох дизайнерів Хейн Чой (Hyein Choi) та Джихі Мун (Jihee Moon). У роботі вони прагнуть використовувати натуральну і незвичайну сировину. Цього разу Чой і Мун звернули увагу на відходи від морепродуктів — раковини мідій. Вони складаються в основному з карбонату кальцію, тому мають схожі з вапняком властивості.

Матеріал із мушель отримав назву «Sea Stone» («Морський камінь»). Він легкий і досить твердий, до того ж відрізняється пластичністю і складається з нетоксичних натуральних речовин. Окрім того, «Sea Stone» має приємну текстуру з гарними перламутровими вкрапленнями подрібнених мушель.

Дизайнери вважають, що використання таких відходів харчової промисловості, як раковини мідій, може зменшити негативний вплив людини на довкілля. Щорічно на звалищах опиняється 7 мільйонів тонн мушель, і це сміття не підлягає біологічному розкладанню.

Однак стулки мідій — це цінна сировина, яку можна застосовувати як біоматеріал. Розробники змогли отримати для своїх потреб раковини, які йшли на смітник у рибних ресторанах і на фабриках Сеула (Південна Корея) і Лондона (Великобританія).

У процесі створення «Sea Stone» мушлі було оброблено і подрібнено, а потім змішано з деякими сполучними речовинами в певній пропорції, яка дозволяє максимально проявити твердість і текстуру матеріалу.

Розробники сподіваються, що новий матеріал із мушель зможе стати стійкою альтернативою бетону. Свою розробку вони представили на Virtual Design Festival — першому онлайн-фестивалі для дизайнерів, у рамках співпраці з виставковим центром Ventura Projects.

Інші винахідники також звернули увагу на такий ресурс, як відходи від морепродуктів. Так, наприклад, команда з Великобританії перетворює панцири омарів на біопластик за допомогою своїх машин Shellworks. Шотландський стартап CuanTec пропонує використовувати панцири ракоподібних для створення альтернативного пластику матеріалу. А дизайнер Крістіан Грейсіл робить із мушель модні сумки та прикраси.

Читайте далі:

Посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії — розробка Ment studio

Дизайнер Себастьян Тіес створює кеди з каменю і молока

Переливчасті блискітки з дерева — натуральна альтернатива пластиковим паєткам

Comments   

загрузка...