Субота, Жов 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сотні кольорових вікон, які створюють ефект калейдоскопу, встановили в дитсадочку міста Тяньшуй (ФОТО)

Вівторок, 29 вересня 2020 року

У китайському місті Тяньшуй з'явився новий дитячий садок з яскравими арочними вікнами з кольорового скла. Розробкою проекту будівлі займався японський архітектор Кейітіро Сако (Keiichiro Sako) і його фірма SAKO Architects.

Калейдоскоп світла і кольору

Інтер'єр дитячого садочка витриманий в стилі мінімалізм — не зважаючи на велику кількість кольору дизайнеру вдалося зробити приміщення максимально сучасним.

Основним дизайнерським елементом є кольорові скляні вставки (483 штук) на вікнах і сходових перилах. Дизайнер використав скло 10 кольорів.

Стіни всередині і фасад дитячого садка пофарбовані у світлі тони, на яких вигідно виділяються райдужні відблиски вікон. На даху розташований просторий майданчик, крізь кольорове скло якого діти можуть милуватися видом на гори і місто. Вхід до будівлі, над яким розташоване велике арочне вікно, прикрашають яскраві дверні ручки.

Завдяки різнобарвному склу простір усередині приміщення постійно змінюється, і таку гру світла й кольору Кейітіро Сако порівнює з калейдоскопом.

Удень світло проникає крізь вікна, утворюючи накладення кольорів і створюючи на підлозі й стінах десятки додаткових відтінків, які рухаються і переходять один в одного. А в темний час доби фасад дитячого садка освітлюється різнокольоровими вікнами різних розмірів, розташованими на нерегулярній висоті.

Зв'язок з історією

Арки та інші плавні архітектурні елементи будівлі — це данина історичному значенню місцевості, у якій розташоване місто Тяньшуй, — плато Лес.

Кейітіро Сако надихнули округлі форми печерних жител на Лесовому плато, яке вважається однією з колисок китайської цивілізації.

Проводячи паралель між зародженням стародавнього китайського суспільства і вихованням сучасних дітей, дизайнер виражає надію на те, що барвистий простір дитячого садка в Тяньшуї буде пробуджувати в дітях уяву і творчий потенціал.

Дивіться також, як схожий проект дитячого садочка з різнокольоровими вставками і арочними вікнами від архітектурної фірми Kientruc O було втілено в місті Хошимін, В'єтнам.

Читайте далі:

Древня культура Китаю у яскравому шоу Shen Yun

У англійському графстві Нортгемптоншир архітектори збудували сучасний дім просто серед старовинних руїн

Перші ясла без пластику з іграшками із природних матеріалів

Comments   

загрузка...