Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)

Середа, 3 червня 2020 року

Одноразові хірургічні маски упаковані в коробки на підприємстві Prestige Ameritech, 3 травня 2009 року, Річленд Хіллз, штат Техас. Tom Pennington/Getty Images

Після спалаху епідемії влада Китаю намагалася «поліпшити міжнародний імідж» і часто експортувала маски за кордон. Але через низьку якість китайської продукції країни повертали її або відмовлялися від поставок.

Скорочення зарубіжних замовлень призвело до того, що ціна на мельтблаун (нетканий синтетичний матеріал із поліпропіленових мікроволокон) для масок різко впала.

Співробітник заводу з виробництва масок у провінції Хунань розповів, що минулого року ціна на мельтблаун зросла з 18 тис. юанів за тонну до 400 тис. юанів, незалежно від якості матеріалу, пишуть китайські ЗМІ.

Сюй, мешканка міського повіту Янчжун провінції Цзянсу, інвестувала у виробництво масок. За її словами, ціни на обладнання для виготовлення мельтблауна в той час також зросли.

До епідемії вони коштували 12 тис. юанів за одиницю, а після спалаху ціна сягала від 30 тис. юанів до 150 тис. юанів .

Все це раптово припинилося 15 квітня. Всі підприємства по виготовленню фільтруючого матеріалу в місті зупинили виробництво. Ціна на мельтблаун раптово впала із 400 тис. юанів за тонну до 2 тис. юанів.

Обладнання перетворилося на «сміття»

У результаті обладнання для виробництва мельтблауна за 150 тис. юанів стало непотрібним. Воно тепер «як сміття, яке залишається тільки продати на металобрухт», — говорить Сюй.

Лі Ді (псевдонім), акціонер компанії із виробництва засобів гігієни в місті Іу провінції Чжецзян, сказав кореспонденту китайського видання The Epoch Times, що експортні процедури стали більш суворими. Тому необхідна підтримка знайомих в урядових установах, інакше кваліфікацію не пройти, а гроші не тільки не заробиш, але й втратиш.

«Дипломатія масок» провалилася

Деякі аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок. З початку пандемії китайська влада експортувала велику кількість предметів медичного призначення в різні країни, але маски не відповідали стандартам якості, в результаті чого від них відмовлялися.

Нижче наводяться приклади:

7 травня представники Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заявили, що відкликали ліцензії у 60 китайських виробників на продаж масок N95 у Сполучених Штатах, оскільки їх маски не забезпечують «належний захист». У травні офіційний представник Міністерства охорони здоров'я Німеччини підтвердив, що з початку пандемії уряд Німеччини закупив у Китаю більше 100 млн масок для лікарень і клінік, але «близько 20% масок не відповідають стандартам».

25 квітня канадський уряд повідомив, що приблизно 1 млн масок KN95, придбаних у Китаю, не відповідають стандартам, тому їх не використовуватимуть.

У квітні влада Австралії вилучила близько 800 тис. дефектних масок, виготовлених у Китаї, на суму 1,2 млн доларів США.

Міністерство охорони здоров'я Нідерландів опублікувало заяву, що 21 березня вони отримали 1,3 млн масок  із Китаю, але після випробувань з'ясувалося, що маски не повністю прилягають до обличчя і не захищають від вірусу.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив федеральний міністр транспорту Німеччини

Швеція не закрила міста на карантин. І пояснює чому

Японський телеканал зняв ролик про те, як швидко поширюється вірус (ВІДЕО)

Перші симптоми COVID-19 у Китаї з'явилися ще у жовтні (ВІДЕО)

Бельгійський політик одержав гнівного листа від китайського посла

Медсестра з провінції Цзілінь заразилася COVID–19. На карантин помістили 55 лікарів (ВІДЕО)

Влада Китаю знала про епідемію ще у листопаді (ВІДЕО)

Влада Китаю скуповує маски і захисні костюми перед другою хвилею епідемії? (ВІДЕО)

Китайська влада оголосила воєнний стан у місті Шулань

Comments   

загрузка...