Вівторок, Бер 2, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження вчених з Австралії показало, чим незвичайний вірус COVID-19

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Дослідник в лабораторії Amsterdam UMC в Амстердамі, Нідерланди, 28 травня 2020 року. KOEN VAN WEEL/ANP/AFP via Getty Images

COVID-19 найбільше пристосований для зараження клітин людини.

Група дослідників на чолі з Миколою Петровським, професором медицини в Університеті Фліндерса в Австралії, використовувала комп'ютерне моделювання для вивчення здатності вірусу зв'язуватися з клітинними рецепторами, званими ACE2, через які вірус вражає клітини людини і тварин.

Дослідники з'ясували, що S-білок (спайковий білок) SARS-CoV-2 найсильніше зв'язується з ACE2 людини. Сильніше, ніж з рецепторами інших протестованих видів, зокрема кажана, —передбачуване джерело вірусу.

«Результати показали, що вірус COVID-19 добре пристосований заражати людей», — говорить професор Петровський.

Як пояснив професор в інтерв'ю The Epoch Times, дослідження передбачає, що SARS-CoV-2 спеціально зв'язується з клітинами людини. Це незвично для нових вірусів, які поширюються серед біологічних видів. Як правило, вірус сильніше зв'язується з рецептором тварини, ніж людини.

«З плином часу його зв'язок з новим господарем поступово посилюється. Але цей вірус з початку володів сильною сполучною здатністю з людським рецептором. Це нас і здивувало», — пояснює учений.

Професор Петровський пояснив, що коли вірус живе в біологічному вигляді десятки тисяч років, сотні тисяч років, довготривалого господаря вірусу називають «природним резервуаром».

«Вірус покращує себе, щоб ідеально пристосуватися до господаря. Ось чому вірус завжди сильніше пов'язаний з природним резервуаром».

«Якщо б ми нічого не знали про цей вірус і при цьому стали б його вивчати, то, дивлячись на наші дані, ми б подумали, що природний резервуар цього вірусу — люди. Дані виглядають саме так».

Тим не менш, за словами професора, людина ніколи не була природним резервуаром вірусу. Майже всі епідемії починаються з тварин. Виняток становлять епідемії, викликані витоком патогенів з лабораторії.

Крім того, професор вважає, що СНІД також може бути винятком, хоча медичне співтовариство вважає, що ВІЛ передався людям від мавп. На думку Петровського, він може походити від людей, тому що вчені не знайшли вірусу у мавп, який би повністю збігався з ВІЛ.

Хоча дані дослідження групи Петровського показують, що природний резервуар нового коронавірусу — люди, вченим важко в це повірити, тому що тільки в листопаді минулого року світ дізнався про існування цього вірусу.

Професор Микола Петровський — експерт в області імунології, останні 25 років він займався дослідженнями в області вакцин, брав участь у розробці понад 20 вакцин, зокрема проти SARS, MERS, свинячого грипу, пташиного грипу та вірусу Ебола.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Дослідники із Амстердама нещодавно опублікували груповий звіт стосовно COVID–19

Дослідники виявили COVID-19 на наволочках та простирадлах безсимптомних пацієнтів (ВІДЕО)

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив федеральний міністр транспорту Німеччини

Швеція не закрила міста на карантин. І пояснює чому

Японський телеканал зняв ролик про те, як швидко поширюється вірус (ВІДЕО)

Перші симптоми COVID-19 у Китаї з'явилися ще у жовтні (ВІДЕО)

Бельгійський політик одержав гнівного листа від китайського посла

Comments   

загрузка...