Четвер, Лис 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кількість смертей від COVID-19 у Китаї в 10 разів перевищує офіційні дані, — дослідження

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Людина в масці йде по вулиці в Ухані, провінція Хубей, Китай, 22 січня 2020 року. Getty Images

Офіційне число захворілих і смертей від вірусу КПК* (COVID-19) «виходить за рамки визнаних і прийнятих медичних норм», і спалах епідемії в Ухані міг відбутися вже в жовтні 2019 року. Такий висновок зроблений у новому дослідженні, опублікованому на сайті medRxiv, повідомило видання VOA.

Фахівці з Медичної школи Університету Вашингтона в Сент-Луїсі та Університету штату Огайо проаналізували великий обсяг даних: статистику уряду Китаю, повідомлення офіційних і неофіційних ЗМІ, інформацію в соціальних мережах тощо.

Китайський уряд, на думку ряду дослідників, применшує кількість загиблих від COVID-19. Блогерів Чень Цюші, Фан Біня, Чжан Чжань влада заарештувала за повідомлення про те, що відбувається в лікарнях і похоронних бюро Уханя.

Вже в січні уханські похоронні бюро працювали цілодобово

Згідно з дослідженнями, міські крематорії, зайняті в середньому близько чотирьох годин на день до спалаху епідемії, після 25 січня стали працювати без зупинки.

Хе Май, один із авторів звіту і фахівець в галузі патології та імунології, сказав, що похоронні бюро в Ухані вже давно працювали з повним навантаженням.

«Якщо зібрати та проаналізувати всі ранні інтернет-повідомлення ЗМІ, то виявиться, що похоронні бюро вже в середині січня відчули епідемію і почали приймати відповідні заходи. Так що 25 січня не сталося нічого несподіваного. З цього дня ЗМІ почали лише повідомляти про високі навантаження і великий тиск на крематорії».

За оцінками дослідників, виходячи з часу подвоєння (період, за який відбувається подвоєння числа захворілих) число заражених в Ухані 7 лютого становило від 300 тис. до 1,27 млн осіб відповідно. А на підставі рівня смертності від 2,5% до 10% число загиблих становило від 6`811 до 7`223.

Це приблизно в 10 разів більше, ніж офіційні цифри: 13`603 заразилися і 545 смертей.

Учені, вивчивши офіційні дані Китаю, вивели рівень смертності в 3,14% і час подвоєння — 2,54 дня. Таким чином, до 7 лютого число заражених повинно було досягти 2,2 млн.

За словами Хе Мая, в Ухані вісім крематоріїв, але через те, що статистика одного з них невідома, дослідники підрахували дані тільки семи, які в середньому спалювали 680 трупів на день.

Максимальна потужність кремаційних печей — 2 тис. трупів на день. Крім того, дослідник зазначив, що у звіті не вказується число загиблих до закриття Уханя і кількість урн з прахом, які роздавали в перші два тижні після закриття міста. В той час уряд ще дозволяв громадянам отримувати урни.

В Ухані вибухнула пневмонія. Відео скріншот

Місто Ухань залучило працівників похоронних бюро з інших місць

Дослідження показало, що 19 лютого влада Уханя залучила працівників похоронної сфери і 40 мобільних сміттєспалювальних печей з інших місць, що свідчить про різке збільшення смертей.

У звіті також зазначалося, що різниця між кількістю лікарняних ліжок в Ухані і кількістю заражених, оголошених урядом, величезна. У лютому кількість вже наявних і тимчасових додаткових ліжок у школах, готелях та інших установах міста досягла 190 тис., а офіційне число інфікованих склало 33 тис.

«Видно, що цифри не відображають дійсний стан справ. У багатьох повідомленнях ЗМІ говорилося, що в той час було важко знайти місце в лікарнях», — говорить Хе Май.

Дослідник додав, що в той час із 80 пацієнтів уханські лікарні могли прийняти тільки п'ятьох.

Згідно зі звітом, 23 березня влада міста дозволила жителям отримати прах рідних. Ґрунтуючись на кількість урн з прахом, які отримали сім'ї, загальне число загиблих в цей час досягло 36 тис., що більш ніж в 10 разів перевищує офіційну кількість загиблих — 2500 осіб.

У вересні 2019 року уханська митниця провела навчання по запобіганню епідемії?

Спалах нового коронавірусу в Ухані стався в жовтні 2019 року, а не в грудні. Хе Май сказав, що 18 вересня 2019 року китайські інформаційні сайти повідомили, що митниця Уханя провела навчання з включенням заходів щодо запобігання поширенню нового коронавірусу.

«У ці навчання входили заходи ліквідації нового коронавірусу, який може з'явитися. Це досить підозріло. Новий коронавірус став відомий світу тільки через чотири місяці. Так чому ж у середині вересня проводили навчання за новим коронавірусом?»

У звіті вказується, що в грудні китайська влада знала, що цей вірус передається від людини до людини, але в січні вони заборонили Веньляну та іншим лікарям говорити про це, приховуючи епідемію. Це серйозно вплинуло на рішення по запобіганню і контролю епідемії в інших частинах Китаю і світу.

Хе Май вважає, що китайський уряд випустив критично важливий період часу і дозволив епідемії поширитися. До закриття Уханя більше п'яти мільйонів городян роз'їхалися по всьому світу. У той же час влада сильно занизила кількість заражених, через що інші країни недооцінили небезпеку.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

В одному з районів Пекіну після нового спалаху епідемії ввели «Військовий режим»

2,2 млн осіб у провінції Хубей могли заразитися COVID-19, як показало дослідження (ВІДЕО)

Компартія Китаю стверджує, що дотримувалася відкритості і прозорості під час спалаху епідемії (ВІДЕО)

В Гонконзі з населенням 7,5 млн закон про національну безпеку підтримали 30 млн (ВІДЕО)

Фахівці Бостонського університету знайшли непрямі докази появи COVID-19 в Ухані ще у вересні (ВІДЕО)

Японський телеканал зняв ролик про те, як швидко поширюється вірус (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...