П'ятниця, Січ 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компартія Китаю стверджує, що дотримувалася відкритості і прозорості під час спалаху епідемії (ВІДЕО)

Понеділок, 15 червня 2020 року

7 червня Держрада комуністичної партії Китаю (КПК) офіційно опублікувала Білу книгу про заходи боротьби проти коронавірусної епідемії. Компартія заперечує те, що влада приховала епідемію і спростовує звинувачення зовнішнього світу.

Минуло майже півроку з часу початку епідемії. Уряди багатьох країн, ЗМІ, науковці та дослідницькі установи критикують заходи боротьби проти епідемії компартії Китаю, а також сумніваються в достовірності офіційних даних.

6 квітня 2020 року британський аналітичний центр Товариство Генрі Джексона (HJS) опублікував звіт під назвою: «Компенсація за коронавірус? Оцінка потенційної відповідальності Китаю та шляхи правової відповіді».

Один із авторів звіту, Метью Хендерсон, зазначив, що комуністичний уряд Китаю «близько трьох тижнів після виявлення, приховував дані про передання [вірусу] від людини до людини» і «надало ВООЗ помилкову інформацію про кількість заражень у період з 2 січня 2020 р. по 11 січня 2020 р.». Ці дії порушують статті 6 та 7 Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП).

Хендерсон вказав, що хоча влада знала про передачу вірусу серед людей, тим не менше, дозволила 5 млн мешканцям Уханя покинути місто до закриття 23 січня 2020 року.

Комуністична партія Китаю (КПК) діяла на підставі закону, відкритості, прозорості?

У Білій книзі КПК заявляє, що «Китай, ґрунтуючись на законі, відкритості, прозорості та відповідальному підході, негайно повідомив міжнародне співтовариство щодо епідемічної ситуації», але факти говорять про інше. Ось кілька прикладів:

30 грудня 2019 року лікарі Ай Фень і Лі Веньлян з центральної лікарні Уханя попередили про спалах епідемії, але отримали сувору догану від керівництва лікарні. Лі Веньлян отримав попередження від поліції.

31 грудня центральна лікарня переслала повідомлення комісії з охорони здоров'я Уханя, в якому заборонялося публікувати інформацію про невідому пневмонію,також говорилося, що, якщо витік інформації викличе паніку, винних притягнуть до відповідальності.

1 січня поліцейське управління Уханя опублікувало статтю у Weibo про те, що поліція вистежила і покарала вісім осіб, які поширювали чутки. Партійні ЗМІ, такі як «Сіньхуа» та Центральне телебачення Китаю (CCTV) швидко поширили цю новину.

21 січня головний редактор китайської газети The Global Times Ху Сицзінь заявив у Weibo, що «стабільність суспільного настрою — пріоритет влади в цей час».

Фото: https://twitter.com/bingyuicejade/status/1219611879309377537

«Кількість підтверджених випадків і випадків смерті, які представлені світу, не відображає дійсний стан справ».

Надалі статтю видалив Відділ пропаганди ЦК КПК. (Про цю статтю пише RFI.

На початку лютого влада заарештувала блогерів Фан Біня і Чень Цюші, які повідомляли про епідемічну обстановку в Ухані. Новин про них поки немає.

18 лютого політико-юридичний комітет ЦК КПК оприлюднив повідомлення про епідеміологічну інформацію з вимогою посилити пропаганду «про людей на передовій... щоб стимулювати позитивний настрій суспільства».

17 квітня група з профілактики та контролю епідемії в Ухані опублікувала повідомлення про перегляд даних заражених на COVID-19: число смертей стало на 1290 більше, збільшившись вдвічі, що викликало бурю обурення.

Влада КПК стверджує, що кількість загиблих по країні становить 4634 людини. Ця цифра викликає сумніви міжнародного співтовариства, також зафіксована в Білій книзі.

12 травня мешканка Уханя Ян Мінь намагалася захистити права дочки, яка померла від COVID-19, але жінку замкнули в житловому мікрорайоні і не дозволяють виходити.

Ян Мінь звернулася із закликом притягнути до юридичної відповідальності чиновників за приховування епідемії і за злочин проти людства, розкрити фактичне положення справ, публічно вибачитися перед родинами постраждалих, відшкодувати економічний і моральний збиток її сім'ї.

Вищеописані випадки відсутні в Білій книзі КПК. Компартія Китаю контролює інтернет і ЗМІ, фабрикує статистику і новини. І все це робиться, щоб зберегти репутацію правлячої партії. Народ став жертвою такої політики.

«Бенкет 10 тисяч сімей» в Ухані

У Білій книзі неодноразово згадується про «порятунок життів за будь-яку ціну» або проскакує фраза «не зупинятися ні перед якою ціною» тощо.

18 січня громада Байбутін міста Ухань провела 20-й щорічний «Бенкет 10 тисяч родин». 15 січня члени громади запропонували відмінити бенкет зважаючи нову епідемію, але вищі органи відкинули пропозицію.

19 січня Лі Ган, директор Уханьского центру з контролю і профілактики захворювань, заявив ЗМІ:

«Перше враження від цієї епідемії — новий коронавірус не дуже заразний. Не виключена можливість обмеженої передачі вірусу від людини до людини, однак ризик безперервної передачі інфекції досить низький. Завдяки заходам з профілактики та контролю епідемії можна запобігти і контролювати».

21 січня мер Уханя Чжоу Сянван, відповідаючи на питання кореспондента про «Бенкет 10 тисяч родин», сказав, що вони організували захід «ґрунтуючись на попередньому судженні про те, що поширення епідемії серед людей обмежена, тому простого попередження було недостатньо».

Рано вранці 23 січня Ухань оголосив про закриття міста, хоча 22 січня Центральне телебачення Китаю (CCTV) навіть не згадало у вечірніх новинах про це. 23 та 24 січня на перших шпальтах газети «Женьмінь жибао» основна увага приділялася «щасливим подіям», а інформація про епідемію займала четверту смугу.

Складні шляхи до лікарні з уханською пневмонією

1 лютого кореспондент Caijing повідомив, що пацієнти з уханською пневмонією потрапляють в лікарню двома шляхами: перший — займають чергу в місцевому житловому мікрорайоні, другий — йдуть в лікарню, де проводяться тести на нуклеїнові кислоти, через 48 годин отримують результати, після підтвердження діагнозу лікарні зобов'язані їх прийняти.

Тим не менш, «йти двома шляхами нелегко, в обох випадках очікування може тривати нескінченно. А для критично хворих пацієнтів кожна хвилина може коштувати життя».

Справа в тому, що багатьом пацієнтам не могли поставити діагноз через брак тестів в лікарнях, тому їх не госпіталізували. Хворим доводилося повертатися додому і чекати. Цих людей не включали в загальну статистику, вони також не отримували лікування за рахунок держави.

У лютому цього року, коли епідемія поширилася по всьому Китаю, відділ пропаганди КПК терміново випустив нову книгу «Велика держава бореться з «епідемією»», де прославлялися заслуги компартії, що викликало критику в країні і за кордоном. 1 березня книгу вилучили з великих онлайн-магазинів у Китаї.

Тепер КПК мобілізувала ресурси і презентувала Білу книгу, щоб захистити свій імідж.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

В Гонконзі з населенням 7,5 млн закон про національну безпеку підтримали 30 млн (ВІДЕО)

Фахівці Бостонського університету знайшли непрямі докази появи COVID-19 в Ухані ще у вересні (ВІДЕО)

Японський телеканал зняв ролик про те, як швидко поширюється вірус (ВІДЕО)

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)

Дослідження вчених з Австралії показало, чим незвичайний вірус COVID-19 (ВІДЕО)

Дослідники із Амстердама нещодавно опублікували груповий звіт стосовно COVID–19

Дослідники виявили COVID-19 на наволочках та простирадлах безсимптомних пацієнтів (ВІДЕО)

Результати масового тестування на COVID-19 в Ухані викликають сумніви (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...