Вівторок, Сер 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Озброївшись крейдою, «бунтівні ботаніки» розписали тротуари Лондона назвами рослин (ФОТО)

Понеділок, 8 червня 2020 року

Софі Легуіл (Sophie Leguil) — еколог і ботанік із Франції. Вона хотіла б, щоб люди дізналися більше про дику природу на вулицях міста.

Виходячи на вулицю, Софі бере із собою крейду, щоб підписувати на тротуарах назви рослин.

«Люди називають їх "бур'янами". Їх обприскують і висапують. Але усі ці рослини є частиною нашої міської природи, вони допомагають прибирати забруднення, виробляють кисень та корисні для комах і птахів», — говорить еколог.

Грицики (Shepherd's purse) на узбіччі. Фото: Sophie Leguil

Проект, який розвиває Софі Легуіл, виник декілька років тому у Франції. У 2019 ботанік із Тулузького музею природної історії Борис Прессек (Boris Presseq) вивів крейдою на доріжках назви деяких міських рослин. Його відео отримало багато позитивних відгуків. Ідеєю Бориса зацікавилися школи, і його запросили розповісти учням про природу у місті.

Живучи у Франції, Софі брала участь у кампанії «Sauvages de ma rue» («Дикорослі з моєї вулиці»). Переїхавши до Великобританії в лондонський район Гекні, вона захотіла створити там щось подібне. Так і з'явився проект «More Than Weeds» («Більше, ніж бур'яни»).

Ерігерон або злинка (Erigeron karvinskianus, Mexican fleabane). Фото: Sophie Leguil

«Теоретично, малювати крейдою на асфальті у Великобританії незаконно», — зазначає Софі, яка отримувала спеціальний дозвіл у міській раді Гекні. Вона також визнає, що іноді писала крейдою «підпільно», не маючи на те дозволу.

За твердженням видання The Guardian, писати й малювати крейдою на дорогах і тротуарах Великобританії забороняється (якщо у вас немає на це дозволу) — і не важливо, що ви хочете накреслити, — класики, малюнки або якісь написи, навіть якщо вони корисні і пробуджують інтерес до природи.

Фото: Sophie Leguil

Дії «бунтівного ботаніка» отримують здебільшого позитивні відгуки.

«Чимало людей говорить, що вони отримали натхнення виходити на вулицю і шукати рослини. Дехто скаржився, кажучи, що крейда — це "графіті" (навіть якщо вона змивається дощем) або що бур'яни "неохайні"».

Софі Легуіл спілкувалася з місцевою владою щодо збереження деяких дикорослих рослин. Вона вважає, що можна прибрати трави посеред дороги, щоб вони не заважали людям ходити, але немає необхідності виполювати то, що росте біля стін.

Глуха кропива пурпурова (Red dead-nettle). Фото: Sophie Leguil

Ботанік сподівається, що люди навчаться цінувати природу в різних її проявах, будуть цікавитися нею, а також стануть менше обприскувати пестицидами зростаючі в місті дикі рослини.

Проект підтримали й інші знавці та ентузіасти. Рейчел Саммерс підписує дерева й квіти в лондонському районі Волтгемстоу.

Платан західний (London plane) і клен білий або явір (Acer pseudoplatanus, sycamore)

Читайте далі:

Дівчина самоізолювалася серед природи 10 років тому — приголомшлива історія Йонни Їнтон

Вчені з'ясували, що лишайники набагато молодше, ніж думали раніше (ФОТО)

Як визначити дерево за корою

Казкові малюнки на стінах: мурали Києва

Comments   

загрузка...