Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створив настінне сидіння з листа поліпропілену (ВІДЕО)

Неділя, 6 вересня 2020 року

Дизайнер з Великобританії створив сидіння, яке зроблене з цілісного листа поліпропілену і кріпиться до стіни. Коли сидіння не використовується, воно майже не займає місця, тому його можна встановлювати в багатолюдних громадських місцях.

Томас Госснер (Thomas Gossner), студент із Королівського коледжу мистецтв, назвав свій винахід Flair (від «the flattest chair» — «найтонший стілець»). «Настінний стілець» складається з одного листа по лініях згину і перетворюється на сидіння, яке за формою нагадує гойдалку.

Стілець згинається за принципом, схожим на принцип орігамі. На створення подібної конструкції дизайнера надихнула коробка для їжі, яка була у нього в дитинстві. А на думку про створення сидіння, яке б легко прибиралося і знову розкладалося, Томаса наштовхнуло спостереження за жвавими вулицями Лондона.

Розробник побачив, що практично будь-яка місцевість у місті використовується по-різному в різний час. Зважаючи на це, було б непогано створити меблі, які б не заважали пересуванню і водночас давали можливість людям використовувати їх для відпочинку.

«Візьмемо, наприклад, Виставкову вулицю в Лондоні: вранці люди пробігають нею, поспішаючи встигнути на роботу, але в обідню пору це ж місце наповнене людьми, які шукають, де можна було б посидіти й перекусити», — говорить Томас.

Сидіння Flair являє собою смужку з термопластику, яка у складеному вигляді щільно прилягає до стіни. Обидва кінці смужки кріпляться до вертикальної площини, на якій є три місця для закріплення. Якщо перехожий захоче сісти, йому потрібно буде просто від'єднати один кінець сидіння і знову закріпити його, але вже ближче до другого кінця. Таким чином смужка «провисне», утворюючи одномісний «стілець».

Для створення сидіння дизайнер взяв напівпрозорий поліпропілен, оскільки це міцний і гнучкий матеріал, який до того ж легко чистити. Кожне сидіння розраховане на навантаження до 200 кг.

На думку Томаса Госснера, Flair може стати альтернативою складаним сидінням (встановленим у лондонському метро та інших подібних місцях), які зазвичай оббиті тканиною та виготовлення яких потребує більшої кількості деталей.

Читайте далі:

Лавка, крізь яку може пройти багато людей — проект Пола Кокседжа

Під час пандемії розробники придумали, як відкривати двері не торкаючись ручки

Портфель, який перетворюється на стіл, — винахід для школярів в Індії

Comments   

загрузка...