Середа, Сер 12, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)

Вівторок, 23 червня 2020 року

Городяни, які відвідували або проживають біля ринку «Сіньфаді» стоять у черзі, щоб пройти тест на нуклеїнові кислоти, Пекін, Китай, 18 червня 2020 року. Lintao Zhang/Getty Images

Головний китайський епідеміолог У Цзунью заявив, що «епідемію в Пекіні вже взяли під контроль», 18 червня на прес-конференції, присвяченій профілактиці і боротьбі з епідемією.

«Чи означає, що завтра не буде повідомлень про випадки зараження? Ні, ще будуть», — додав він.

Але деякі інтернет-користувачі сумніваються в словах фахівця центру з профілактики та контролю захворювань (CCDC):

«Чесно кажучи, складно повірити. Спочатку стверджувалося, що епідемії в Ухані можна запобігти і контролювати, а в результаті вона спалахнула по всій країні. Всього два дні тому говорили, що Пекіну немає потреби піднімати рівень реагування [на надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я], а ввечері раптом підняли».

17 червня в Пекіні діагностували ще 21 зараження, також виявили передбачувані випадки і безсимптомних хворих, повідомила Пекінська муніципальна комісія охорони здоров'я.

За офіційними даними, з 11 по 17 червня в Пекіні зареєстровано 158 нових випадків захворювання.

За день до повідомлення У Цунью, про контроль над епідемією, заступник директора Пекінського центру з контролю і профілактики захворювань Пан Сінхуо зазначила, що «нинішня епідемія в Пекіні як і раніше знаходиться в стадії росту».

Експерт: Важко сказати, що епідемія в Пекіні під контролем

Професор Цзінь Дунянь, вірусолог з Університету Гонконгу, прокоментував заяву У Цзунью. Він сказав, що подібне судження — це висновок, який базується на епідеміологічних знаннях. Але оскільки розслідування ще не завершилося, важко точно визначити масштаби поширення епідемії.

Професор вважає, що через імовірність появи суперрозповсюджувачів нового коронавірусу (вірусу КПК*), коли одна людина заражає кількох, ситуацію не вийде прорахувати і передбачити за допомогою епідеміологічної статистики.

Епідемія «Сіньфаді» або приховане поширення «старого вірусу»?

Деякі експерти припускають, що, можливо, в Китаї вірус потай передавався від людини до людини. В результаті він потрапив на пекінський ринок «Сіньфадіи» з його величезним людським потоком і вантажоперевезеннями по всій країні. Там вірус поширився, і стався масовий спалах захворювання.

Вірус виявили у пробах з навколишнього середовища ринку «Сіньфаді», повідомив експерт з епідеміології та мікробіології фінансовому виданню 21st Century Business Herald.

Це говорить про те, що, можливо, раніше вже були заражені, які занесли COVID-19 на ринок. Тепер простежити джерело досить складно.

Крім того, вірус, виявлений на ринку «Сіньфаді», сильніший, ніж той, що поширювався на ринку «Хуанань» в Ухані, на думку професора інституту вірусології медичного відділення Уханського університету Ян Чжаньцю.

Пекін закрили чи ні?

15 червня влада Пекіну оголосила про запровадження режиму воєнного стану. Станом на 17 червня, 33 райони Пекіну зараховані до зон підвищеного ризику.

Про складнощі нинішньої епідемічної ситуації в столиці повідомив на прес-конференції 18 червня заступник голови відділу пропаганди Пекіну Сюй Хецзянь.

18 червня влада Пекіну оголосила про коригування політики з профілактики та контролю епідемії: райони з середнім і високим рівнем ризику переходять на «закрите управління»; забороняється стороннім вхід до житлових комплексів районів із середнім і високим рівнем ризику; школи, дитячі сади, офісні будівлі, ресторани, готелі тощо, в районах високого ризику закриваються.

Адміністрація також повідомила, що з 19 червня пасажирські перевезення між Пекіном та іншими регіонами припиняються.

Тим часом жителі Пекіну вже публікують відео спорожнілого міста. Нижче показана колись одна з найжвавіших вулиць столиці ― Ванфуцзін.

А міський уряд відмовляється від формулювання «закрите місто».

Мобілізована медична підтримка для Пекіну

15 червня Пекінський центр управління лікарнями терміново направив 100 медичних працівників із 19 міських лікарень до пекінської лікарні «Дітан», щоб допомогти в лікуванні.

18 червня кореспондент Hebei News на особистій сторінці в Weibo опублікував фотографію з написом:

«Сьогодні провінція Цзянсу направила медичну бригаду до Пекіну для допомоги в боротьбі зі спалахом нового коронавірусу».

Інший інтернет-користувач з Пекіну відправив того ж дня повідомлення:

«Місцевий уряд мобілізував медперсонал підтримати Пекін».

Передбачається, що на знімку десятки медичних працівників «у повному спорядженні» вишикувалися в чергу на східному вокзалі повіту Гаобейдянь провінції Хебей.

Однак ці дві новини офіційно не підтверджені.

Станом на 17 червня, міста Пекін, Шанхай і Тяньцзінь, а також провінції Хебей, Шеньсі і Ганьсу, повідомили про нових підтверджених заражених і передбачуваних випадках зараження COVID-19, відповідно до публікації на сайті національної комісії охорони здоров'я КНР.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Тайвань не вводив карантин, але успішно впорався з епідемією COVID-19 (ВІДЕО)

Найбільша у світі гребля «Три ущелини» в Китаї може прорватися через сильні дощі (ВІДЕО)

Пекін публікує суперечливі дані про кількість хворих по мірі загострення епідемії (ВІДЕО)

Через COVID-19, знайдений у лососі, індустрія зіткнулася із проблемами (ВІДЕО)

Кількість смертей від COVID-19 у Китаї в 10 разів перевищує офіційні дані, — дослідження (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...