ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

COVID-19 можна визначити за голосом, — дослідження

Велика Епоха
COVID-19 можна визначити за голосом, — дослідження

Зазвичай по голосу відразу можна зрозуміти, що людина застудилася або ж з нею не все гаразд. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що такі ж зміни в голосі відбуваються при зараженні вірусом КПК* (COVID-19), тільки люди їх не помічають.

На думку авторів дослідження, ці «голосові» біомаркери викликані тим, що вірус вражає дихальну систему, гортань і, як наслідок, весь артикуляційний апарат і м'язи, які людина задіює при спілкуванні.

За «голосовим» біомаркером, таким як зміна тону, висоти, гучності голосу тощо, можна виявити не тільки застуду, але і неврологічні захворювання, такі як хвороба Паркінсона і бічний аміотрофічний склероз (БАС).

Учені порівняли записи виступів знаменитостей, заражених коронавірусом, але ще без симптомів, із виступами, коли вони були абсолютно здорові. Потім вони використовували алгоритми, щоб витягти параметри голосових сигналів з кожного аудіозапису.

Дослідники виявили, що коронавірус викликає з'єднання м'язів і ускладнює їхній рух. В результаті широкий спектр звукових сигналів зменшується.

«Уявіть, що ці мовні підсистеми — зап'ястя і пальці досвідченого піаніста. Як правило, рухи вільні і складні, — пояснює Томас Кватіері, старший дослідник. — А тепер уявіть, що зап'ястя і пальці ніби злипаються і діють, як одне ціле. Це змушує піаніста грати більш просту композицію».

Тобто мовні рухи заражених тепер значно легші, ніж були до хвороби.

Ці попередні результати припускають, що «голосові» біомаркери можуть вказувати на зараження вірусом. Але дослідники зазначають, що ще рано робити висновки, і для підтвердження результатів потрібно мати більше даних.

Зараз автори дослідження працюють із базою даних Університету Карнегі-Меллона, де містяться аудіозаписи голосів людей, інфікованих COVID-19.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Число хворих на COVID-19 у Пекіні вище, ніж оголошує влада, — внутрішні документи (ВІДЕО)

Медиків із різних провінцій Китаю відправили до Пекіна, щоб допомогти впоратися з новим спалахом COVID-19 (ВІДЕО)