П'ятниця, Січ 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

COVID-19 може пошкодити мозок, — дослідження

Вівторок, 1 вересня 2020 року

Дослідники з Університетського коледжу Лондона (UCL) попереджають, що коронавірус COVID-19 (вірус КПК*) може призвести до різних ушкоджень головного мозку, пише видання VICE.

Вчені виявили 43 випадки, коли люди, які заразилися коронавірусом, перенесли інсульт, отримали пошкодження нервової системи або тимчасову мозкову дисфункцію та інші серйозні зміни в мозку.

У квітні Washington Post повідомило про те, що молоді люди від 30 до 40 років, які перенесли інсульт, усі були заражені коронавірусом. Зазвичай середній вік для такого важкого інсульту — 74 роки.

«Чи побачимо ми масштабну епідемію пошкоджень мозку, пов'язану з пандемією (можливо, таку ж, як спалах летаргічного енцефаліту в 20-х і 30-х роках після пандемії грипу 1918 року), ще належить з'ясувати», — говорить Майкл Занді, один із керівників дослідження.

Лікарня швидкої допомоги під час епідемії грипу, Кемп-Фанстон, Канзас, 1918 рік. Public Domain

«Враховуючи, що ця хвороба існує всього кілька місяців, ми ще не знаємо, яку довгострокову шкоду завдає COVID-19. Лікарі повинні враховувати можливі неврологічні наслідки, тому що рання діагностика може поліпшити результат лікування», — сказав інший керівник дослідження, Росс Патерсон із лондонського Науково-дослідного центру.

Вірус схожий на торнадо з довгим хвостом

Головний міжнародний кореспондент CNN і ведучий програми Quest Means Business Річард Квест заразився в середині квітня. За його словами, вірус схожий на торнадо.

«Після приземлення він вихором проноситься по всьому організму, викликаючи хаос, плутанину, кашель, завдаючи шкоди кожному органу, до якого торкається. Деякі не виживають після зустрічі з ним. А той, хто вижив, після його відходу вивчає збиток, нанесений людському організму, і розуміє, що він набагато більший, ніж здається на перший погляд», — ділиться пережитим Квест.

Кореспондент виявив, що тепер став «страшенно незграбним», як ніби частина мозку не працює, іноді виникають затримки в думках і словах. Квест попереджає, що у цього «торнадо» дуже довгий хвіст.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Число хворих на COVID-19 у Пекіні вище, ніж оголошує влада, — внутрішні документи (ВІДЕО)

Медиків із різних провінцій Китаю відправили до Пекіна, щоб допомогти впоратися з новим спалахом COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...