ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконг втратить статус міжнародного фінансового центру найближчим часом (ВІДЕО)

Велика Епоха
Електронне табло відображає курси акцій на Exchange Square в Гонконзі, 9 березня 2020 року. ISAAC LAWRENCE/AFP via Getty Images

Гонконг втратить статус міжнародного фінансового центру через прийнятий Китаєм закон про національну безпеку, вважає японський експерт Сігехару Судзукі.

Сігехару Судзукі — голова Японської асоціації дилерів з цінних паперів (JSDA) і радник японського інвестиційного банку Daiwa Securities Group Inc., другої за величиною компанії в Японії, яка проводить операції з цінними паперами.

Судзукі зазначив, що хоча в короткостроковій перспективі навряд чи це вплине на фондовий ринок, але немає ніяких сумнівів у тому, що Гонконг втратить статус міжнародного фінансового центру. Як вважає експерт, Токіо може скористатися цією можливістю, щоб покращити позиції на фінансовому ринку.

29 червня держсекретар США Помпео оголосив, що уряд США припинить постачання оборонної продукції в Гонконг. Того ж дня міністр торгівлі також заявив, що США скасували торгові пільги для Гонконгу.

Закон про національну безпеку завдасть шкоди Гонконгу, висловив стурбованість в інтерв'ю NTDTV гонконзький підприємець Елмер Юен.

Ціни на нерухомість різко впадуть. Заможні жителі Гонконгу вже продають власність, американці теж поїдуть. А через те, що американці знімають у Гонконзі в основному вілли і платять дуже високу оренду, то ці елітні будинки істотно знеціняться. Крім того, багато міжнародних компаній вже скоротили площу орендованих офісів.

Як вважає підприємець, якщо Сполучені Штати заборонять вільний обмін долара США і гонконзького долара, статус Гонконгу відразу ж зміниться.

«Казначейські операції компаній слідують за торговими потоками, і тепер виникає багато питань з приводу статусу Гонконгу як торгового центру», — сказав гонконзький банкір світового банку торгового фінансування в інтерв'ю Reuters.

Якщо Гонконг втратить особливий статус, то на гонконзькі товари поширюються ті ж тарифи, введені США, що і на китайські товари, від чого постраждають торговельні потоки.

«Деякі міжнародні корпорації розглядають можливість перенесу частину казначейських операцій [з Гонконгу] для початку, а потім поступово збільшити їх», — розповів банкір.

Кілька міжнародних компаній думають перенести деякі корпоративні казначейські операції у Сінгапур, Малайзію, Таїланд та В'єтнам, повідомили Reuters чотири старших співробітника банків.

Йоіті Такахасі, колишній економічний радник у секретаріаті кабінету міністрів Японії, також зазначив, що влада Китаю може планувати замінити Гонконг, як міжнародний фінансовий центр, Шанхаєм. Але для того, щоб ним стати, потрібно обов'язкова умова — «вільний рух капіталу», а в Китаї такої умови немає.

Джерело: The Epoct Times