ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані

Велика Епоха
Логотип Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на фасаді штаб-квартири ВООЗ у Женеві, 24 жовтня 2017 року. FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

Останнє оновлення хронології дій ВООЗ під час COVID-19 від 30 червня показало, що, всупереч твердженням уряду Китаю і ВООЗ, Пекін першим не повідомив всесвітню організацію про спалах коронавірусу (вірус КПК*).

Навпаки, чиновники ВООЗ самі дізналися про вірус і запросили відповідну інформацію у влади Китаю.

Це повністю суперечить заявам високопоставлених чиновників організації, зокрема генерального директора Тедроса Аданома Гебреісуса.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус проводить прес-конференцію, присвячену ситуації з COVID-19, в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві, 24 лютого 2020 р. ABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

Згідно з оновленою версією, 31 грудня 2019 року відділення ВООЗ у Китаї дізналося про випадки «вірусної пневмонії» в Ухані із заяви для ЗМІ, опублікованої на сайті муніципальної комісії охорони здоров'я Уханя.

Потім відділення ВООЗ повідомило про це координаційний центр Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП).

ВООЗ також отримала інформацію про новий вірус із сайту Програми для моніторингу нових захворювань (ProMED).

Органи охорони здоров'я з декількох країн зв'язалися з ВООЗ для отримання додаткової інформації.

Оновлена версія також показує, що 1 січня ВООЗ запросила у китайської влади інформацію про випадки зараження. Представник організації у Китаї 2 січня направив лист Національній комісії охорони здоров'я Китаю, повторивши запит щодо додаткової інформації.

Тедрос Аданом Гебреісус, Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я, (зліва) обмінюється рукостисканням із головою Китаю Сі Цзіньпіном перед зустріччю в Будинку народних зібрань у Пекіні, Китай, 28 січня 2020 року. Naohiko Hatta — Pool/Getty Images

Тільки 3 січня влада Китаю надала інформацію про випадки захворювання «вірусною пневмонією, викликаною невідомою причиною».

У ранній версії говорилося, що муніципальна комісія охорони здоров'я Уханя повідомила ВООЗ про нові випадки захворювання пневмонією 31 грудня.

Минулого місяця розслідування комітету закордонних справ палати представників конгресу США підтвердило, що компартія Китаю приховувала інформацію про епідемію і ніколи офіційно не повідомляла ВООЗ про спалах в Ухані, а також не надала відповідну інформацію на ранньому етапі. Що порушує Міжнародні медико-санітарні правила ВООЗ.

Згідно з ММСП, країни повинні негайно повідомляти ВООЗ про нові захворювання, що виникають на їх території.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Число хворих на COVID-19 у Пекіні вище, ніж оголошує влада, — внутрішні документи (ВІДЕО)

Медиків із різних провінцій Китаю відправили до Пекіна, щоб допомогти впоратися з новим спалахом COVID-19 (ВІДЕО)

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)

Пекін публікує суперечливі дані про кількість хворих по мірі загострення епідемії (ВІДЕО)