Середа, Сер 12, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю впливає на іноземних журналістів для формування позитивного образу (ВІДЕО)

Четвер, 2 липня 2020 року

Китайська воєнізована поліція охороняє площу Тяньаньмень під час Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), Пекін, 6 березня 2014 року. MARK RALSTON/AFP via Getty Images

25 червня Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) опублікувала звіт під назвою «Історія Китаю: перетворення світових ЗМІ» (The China Story: Reshaping the world's Media), в якому говориться, що компартія Китаю (КПК) проводить кампанію пропаганди своєї політики в неангломовних країнах.

Минулого року МФЖ опитала представників 58 спілок журналістів у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Африці, Європі, Латинській Америці, Північній Америці і на Близькому Сході.

Опитування показало, що за допомогою навчальних поїздок, контролю над медіа інфраструктурою і створення про-пекінського контенту, Китай «проводить широку і витончену довгострокову інформаційно-пропагандистську кампанію... щоб картина глобальних новин відображала доброзичливе ставлення до Китаю».

Згідно зі звітом, Пекін купує іноземні ЗМІ та великі телекомунікаційні підприємства, щоб встановити контроль над каналами, завдяки яким країни отримують новини. МФЖ вважає, що десятирічна кампанія влади Китаю тільки посилюється.

Федерація проводила опитування у вересні і жовтні 2019 року. Журналістів із 58 спілок запитали, чи звертався до них Пекін з пропозиціями проспонсорувати поїздки, спільного використання контенту і співпрацю з китайськими організаціями.

Журналісти з 29 країн отримували «запрошення» відвідати Китай. Кожного з дев'яти опитаних журналістів М'янми запрошували в Китай, принаймні, двічі, один із них їздив до Китаю дев'ять разів.

Майже дві третини респондентів вважають, що Китай помітно присутній у їх національних ЗМІ. Одна третина опитаних спілок журналістів отримала запити від китайських організацій на підписання спільної угоди.

Дослідження показало, що Пекін усе більше покладається на некитайських журналістів, особливо журналістів із країн, що розвиваються, для поліпшення іміджу.

ідея

«Стратегія Пекіну, згідно з якою затверджена державою пропаганда поширюється в існуючих системах, відома як "запозичення човна, щоб досягти океану"», — йдеться у звіті.

Один із прикладів таких дій: у відповідь на критику з боку міжнародного співтовариства з приводу того, що компартія Китаю тримає в «таборах перевиховання» в районі Сіньцзян щонайменше 1 млн представників етнічних меншин, Пекін запросив кількох журналістів із мусульманських країн «оглянути» так звані центри професійного навчання, щоб заручитися міжнародною підтримкою своєї стратегії боротьби з релігійним екстремізмом».

Уйгурські мусульмани моляться в мечеті Джамі, де більше 10 тис. людей взяли участь у п'ятничних вечірніх молитвах під час Рамадану, 13 жовтня 2006 року, округ Хотан, в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. FREDERIC J. BROWN/AFP/Getty Images

Але, за повідомленням The Guardian, не тільки Китай налагоджує контакти з іноземними журналістами. США та Ізраїль, наприклад, організовують навчальні тури для репортерів у свої країни, щоб представити свою точку зору.

Автор звіту Луїза Лім відзначила, що зусилля влади Китаю з розширення права голосу часто носять більш всебічний характер і спрямовані конкретно на кожну країну, зокрема, на малі і держави, що розвиваються.

«Крім того, журналістів іноді просять підписати угоди перед від'їздом і не робити критичні статті. Також є елемент контролю, завжди присутні чиновники, перекладачі», — говорить Лім.

Дослідження МФЖ також показало, що китайський уряд віддає перевагу журналістам з країн, що беруть участь в ініціативі «Один пояс, один шлях».

На Філіппінах ряд журналістів пройшли стажування в Китаї після того, як Управління з питань комунікації президента Філіппін підписало меморандум з Головним державним управлінням у справах друку, видавництва, радіомовлення, кінематографії та телебачення КНР.

Філіппінський журналіст, який попросив зберегти його анонімність, зазначив подальший вплив на випуск новин.

«Те, як ми зараз пишемо статті, відображає підхід, який використовує для написання статей агентство "Сіньхуа" або державні ЗМІ в Китаї. Як правило, це пропаганда».

Також компартія Китаю намагається охопити ЗМІ англомовних країн. У звіті говориться, що більше 120 американських журналістів отримували запрошення і ще 28 австралійських журналістів відвідували Китай.

В результаті деякі австралійські фінансові журналісти в повідомленнях неодноразово повторювали аргументи КПК, кажучи, що Австралія відстане без активної участі в проекті «Один пояс, один шлях».

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Пекін готується до масштабного поширення COVID-19, судячи з внутрішніх документів (ВІДЕО)

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)

Пекін публікує суперечливі дані про кількість хворих по мірі загострення епідемії (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...