Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», — імунолог

П'ятниця, 25 вересня 2020 року
Жінка проходить повз рекламу NHS Test and Trace на Оксфорд-стріт, де магазини знову відкриваються після спалаху COVID-19, Лондон, Великобританія, 15 червня 2020 року. Dan Kitwood/Getty Images

За словами Денні Альтмана, професора імунології в Імперському коледжі Лондона, в містах, де виникли випадки зараження вірусом КПК*, можливо, тільки 10-15% населення придбають імунітет, пише CNBC.

«Імунітет до цього вірусу виглядає досить крихким — схоже, що у деяких людей на декілька місяців з'являються антитіла, а потім вони можуть ослабнути, тому не схоже, що потрібно на це сильно розраховувати, — говорить професор. — Це дуже підступний вірус, імунітет дивний і, більш того, недовговічний».

Професор Альтман також поставив під сумнів успіх стратегії «колективного імунітету», коли допускається деякий вплив вірусу на людей для того, щоб імунітет сформувався серед населення в цілому. На такий метод профілактики посилаються шведські чиновники охорони здоров'я, але з цього приводу досі ведуться дискусії.

Люди сидять в одному з ресторанів Стокгольму під час пандемії COVID-19, 8 травня 2020 року. JONATHAN NACKSTRAND/AFP via Getty Images

У багатьох країнах світу намагаються розробити вакцину проти вірусу, однак експерти все ще не впевнені, чи можуть антитіла, які з'являються у людей, що перехворіли на COVID-19, створити імунітет проти повторного зараження.

Минулого місяця радник Білого дому з питань охорони здоров'я доктор Ентоні Фаучі припустив, що, якщо COVID-19 буде вести себе, як інші коронавіруси, тоді імунітет від антитіл або вакцини, «ймовірно, не буде тривалим».

7 липня Альтман заявив, що очікує другу хвилю епідемії. Хоча уряди різних країн краще підготувалися до нового спалаху інфекції, ситуація все ще «дуже і дуже лякає».

«Будь-хто, хто думає, що він [вірус] став слабкіший або зник, або що проблема вирішиться сама собою, лише обманюють себе, — сказав Альтман CNBC. — Він як і раніше дуже смертоносний вірус, він з легкістю заражає людей. І я думаю, що людство не звикло мати справу з такими реаліями».

Професор також підкреслив, що важко передбачити, коли, і взагалі чи знайдуть ефективну вакцину проти COVID-19.

«Найскладніше криється в деталях, отримати вакцину не так-то просто. Зараз випробовують більше 100 вакцин, і в процесі багато що може піти не так, як треба. Я поки не роблю ставок».

Альтман сказав CNBC, що багато вчених, імунологів та фахівців з вакцин «дуже налякані» пандемією.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Число хворих на COVID-19 у Пекіні вище, ніж оголошує влада, — внутрішні документи (ВІДЕО)

Медиків із різних провінцій Китаю відправили до Пекіна, щоб допомогти впоратися з новим спалахом COVID-19 (ВІДЕО)

Епідемію в Пекіні «взяли під контроль»? (ВІДЕО)