Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кенійський хлопчик винайшов безконтактний умивальник і отримав за це президентську нагороду (ВІДЕО)

Понеділок, 13 липня 2020 року

Багато дітей захоплюється конструкторами, а також мріє винайти щось нове і оригінальне. Дев'ятирічному Стівену Вамукота з Кенії вдалося не тільки придумати робочий механізм, але й втілити свою ідею в життя.

Фото: ZimbabweVoice

Хлопчик створив машину, яка полегшує процедуру миття рук під час пандемії. За свій винахід він був удостоєний нещодавно запровадженої в Кенії державної премії Uzalendo, яка присуджується за заслуги в боротьбі проти коронавірусу Covid-19.

Серед 68 осіб, які отримали нагороду від президента Ухуру Кеньятти, Стівен Вамукота (Stephen Wamukota) з округу Бунгома на заході Кенії був наймолодшим винахідником. У число лауреатів також увійшли видатні кенійські лікарі, бізнесмени і журналісти.

Машина Стівена являє собою яскравий приклад дитячої творчості, поєднуючи геніальну ідею і просте втілення. Конструкція складена зі звичайних дощок і не виглядає як сучасний дорогий пристрій, але при цьому вона блискуче виконує свою функцію.

Для того, щоб скористатися рідким милом, потрібно просто натиснути ногою на нижню педаль, яка розташована зліва. А для того, щоб відкрити кран з водою, потрібно натиснути на праву нижню педаль.

Батько хлопчика розповів в інтерв'ю CNN, що Стівену спало на думку створити подібний пристрій після того, як він подивився на місцевому телеканалі програму про методи захисту від вірусу Covid-19.

Юний винахідник почав збирати машину сам, а потім, коли у нього закінчилися матеріали, батько допоміг йому завершити проект. На створення конструкції було витрачено близько 3000 шилінгів (що дорівнює приблизно 30 доларам).

Подивившись, як кріпляться деталі в його іграшкових машинках, хлопчик почерпнув ідею для створення свого механізму. Майже всі частини умивальника виготовлені з дерева, до них прикріплені ємності з водою і милом. Є також варіант із тазом для збору використаної води.

Фахівці вважають, що у Стівена Вамукота видатні здібності до творчості. Губернатор Бунгоми Вікліф Вангамата і сенатор області Клеофас Малала заявили, що збираються підшукати для нього відповідну школу, яка допоможе розвивати творчі навички хлопчика.

Читайте далі:

Під час пандемії розробники придумали, як відкривати двері не торкаючись ручки

Дітям не завжди потрібні іграшки: «Ремонтні кафе» Repair Kid

Медитація перетворює агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Comments   

загрузка...