Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нове дослідження: нічні метелики — колеги бджіл і невизнані генії запилення

Вівторок, 28 липня 2020 року

Багато хто знає про те, наскільки важлива роль комах у запиленні. Без цих маленьких істот ми втратили б безліч рослин, розмноження яких залежить від того, чи потрапить пилок на приймочку маточки.

Так склалося, що здебільшого увага дослідників прикута до метеликів та бджіл, які вважаються одними з головних комах-запилювачів. І мало хто знає про те, що нічні метелики так само чудово можуть впоратися із цією роботою.

Звіт про дослідження ролі нічних метеликів у запиленні було опубліковано у 2020 році в Biology Letters. Річард Уолтон, вчений з Лондонського університету і провідний автор дослідження, вважає, що вплив цих комах на збереження екологічного біорізноманіття дуже недооцінюють.

Тих непоказних метеликів, які кружляють вночі біля ліхтарів, можна назвати трудівниками, які виходять у нічну зміну.

Можливо, про нічних метеликів мало говорять як про запильників почасти тому, що за зовнішнім виглядом їх важко пов'язати із загальними улюбленцями — денними метеликами і бджолами. Наприклад, у нічних метеликів немає яскраво вираженого хоботка для збирання нектару із квітів. Але у них, немов у джмелів, волохате тільце, на яке може прилипати пилок.

Коли під час харчування метелик сидить на квітці, пух на його тілі може випадково торкнутися репродуктивних органів рослини. Перелітаючи далі, комаха переносить пилок на інші квіти, і таким чином може статися їхнє запилення.

Вчені також з'ясували, що нічні метелики збирають пилок із деяких з тих рослин, які подобаються бджолам, але не пропускають і інші види рослин, добре доповнюючи таким чином роботу своїх денних колег. Це може мати вирішальне значення для врожайності і запилення різноманітних рослин.

Під час більш раннього дослідження в 2018 році вченими з Лондонського університету було виявлено, що нічні метелики більш ефективні для запилення рослин на далеких відстанях. На відміну від бджіл, які не залітають занадто далеко від своїх вуликів, нічні метелики можуть облетіти досить велику територію і переносити пилок на великі відстані.

Читайте далі:

Незвичайні стратегії виживання, якими користуються комахи взимку — дослідження

Казка про Лотос

Павуки думають за допомогою свого павутиння? Нове дослідження

Як фермер частував ведмедів, які крали його мед

Comments   

загрузка...