Четвер, Вер 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Голлівуд і Дісней заради вигоди поступаються компартії Китаю, — розповів генеральний прокурор США (ВІДЕО)

Четвер, 23 липня 2020 року

Міккі Маус перед замком Сплячої красуні в Діснейленді. Святкування 20-річчя парку в Шессі, передмістя Парижу, Франція, 31 березня 2012 року. THOMAS SAMSON/AFP/Getty Images

16 липня Генеральний прокурор США Вільям Барр виступив у Президентському музеї Джеральда Р. Форда з промовою про політику Китаю.

Генеральний прокурор на прикладі Голлівуду і Діснея розповів, як американські компанії потурають Комуністичній партії Китаю (КПК).

«Занадто часто заради короткострокового прибутку американські компанії потрапляють під цей вплив — навіть на шкоду свободі та відкритості. На жаль, таких компаній в Сполучених Штатах, які схиляються перед Пекіном, — легіон».

Генеральний прокурор США Вільям Барр виступає з промовою в будівлі Міністерства юстиції імені Роберта Ф. Кеннеді, Вашингтон, округ Колумбія 9 травня 2019 року. Chip Somodevilla / Getty Images

«Візьмемо Голлівуд. Голлівудські актори, продюсери та режисери пишаються тим, що вихваляють свободу і людський дух. І щороку на церемонії вручення премії "Оскар" американцям читають лекції про те, як країна відстає від голлівудських ідеалів соціальної справедливості.

Але Голлівуд зараз постійно піддає цензурі власні фільми, щоб задобрити Комуністичну партію Китаю, найзліснішого порушника прав людини в світі.

Ця цензура вражає не тільки версії фільмів, які випускаються в Китаї, але також і багато версій, які показують для американської аудиторії».

«Наприклад, в популярному фільмі "Світова війна Z" зображений зомбі-апокаліпсис, викликаний вірусом. У початковій версії фільму, як повідомляється, була сцена, в якій герої припускають, що вірус міг виникнути в Китаї. (В романі "нульовий пацієнт" — хлопчик з Чунцина).

Студія Paramount Pictures попросила продюсерів видалити посилання на Китай в надії укласти угоду про прокат фільму в Китаї. Угода так і не відбулася».

Paramount Studios, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, 26 серпня 2003 року. Frazer Harrison/Getty Images

Макс Брукс, автор роману, за яким знімали цей фільм, опублікував статтю в The Washington Post у лютому цього року, в якій оголосив, що відмовився виправити частини роману, пов'язані з Китаєм. Тому там його роман включили в список забороненої літератури.

Барр також сказав, що в блокбастері Marvel Studios «Доктор Стрендж» режисери змінили національність одного з головних героїв — тибетського ченця. (В коміксах — на прізвисько «Стародавній»).

Наставником Стренджа стала жінка кельтського походження. Сценарист пояснив:

«Він із Тибету і, якщо ви визнаєте, що Тибет — це місце, ви ризикуєте відштовхнути один мільярд людей», — і додав, що «китайський уряд може сказати: "Ми не збираємося показувати ваш фільм, тому що ви вирішили піти в політику"».

Голлівуд працює цензором замість КПК

Як зазначив Барр, це всього лише два приклади з безлічі голлівудських фільмів, які, так чи інакше, змінили, щоб відповідати пропаганді КПК. Цензорам при китайському уряді навіть говорити нічого не потрібно, тому що Голлівуд сам робить за них роботу.

Знак Голлівуду, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія. Liu Fei / The Epoch Times

«Історія того, як кіноіндустрія підпорядковується КПК, далеко не нова. За останні 20 років Китай перетворився на країну з найбільшими касовими зборами в світі. КПК давно жорстко контролювала доступ до цього прибуткового ринку — як за допомогою квот на американські фільми, що порушує зобов'язання Китаю перед СОТ, так і суворого режиму цензури».

На думку Барра, Голлівуд усе більше покладається на китайські гроші для фінансування фільмів. У 2018 році на фільми з китайськими інвесторами доводилося 20% від всього прокату в США в порівнянні з 3,8% п'ять років тому.

Барр попередив Голлівуд, що стратегічні цілі Китаю полягають не у співпраці з великими іноземними компаніями, а в їх використанні і заміні вітчизняним виробництвом.

«Голлівуд далеко не єдиний, хто плазує перед КНР. Великі американські технологічні компанії також дозволили собі стати пішаками китайського впливу».

Дісней вибачається перед КПК

«Підозрюю, що Волт Дісней був би розчарований, побачивши, як заснована ним компанія має справу з іноземною диктатурою нашого часу», — говорить Барр.

У 1997 році Дісней зняв фільм «Кундун» про утиски Далай-лами в Китаї. КПК заперечила проти цього проекту і змушувала компанію відмовитися від нього. В результаті корпорація вирішила, що не дозволить іноземній державі диктувати, чи будуть вони випускати фільм в США.

Далай-лама в готелі «Пібоді» отримує Міжнародну премію за свободу 2009 року від Національного музею цивільних прав, 23 вересня 2009 року. Wei Yi / The Epoch Times

Але мить відваги тривала зовсім недовго. Після того як КПК заборонила показ усіх фільмів Діснея в Китаї, компанія щосили намагалася знову отримати доступ до китайського ринку. Генеральний директор вибачився за «Кундун», назвавши це «дурною помилкою».

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...