ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як знайти роботу в Чехії під час пандемії

Велика Епоха
прапор чр
прапор чр

Робота в Чехії досить популярна серед українців. Проте існують деякі обмеження, які пов'язані з поширенням коронавірусу. Коли виходити на роботу і коли тестуватися після прибуття з-за кордону? Нові правила, які діють починаючи з 05.02.2021 року Правила діють для громадян ЧР, громадян ЄС і громадян третіх країн, в тому числі громадян України. Важливим є те, з якої країни Ви прибудете: в Чехії діє зонування за ступенем ризику.

робота в чехії
робота в чехії

Ви прибуваєте в ЧР з країни з низьким ризиком зараження, на Вас не поширюються спеціальні обов'язки для в'їзду на територію ЧР. Якщо ви прибуваєте в ЧР з країни з середнім ризиком зараження, Ви повинні заповнити в'їзний формуляр і перед поїздкою зробити в акредитованій лабораторії:

  1. або антигенний тест (не раніше, ніж за 24 години перед поїздкою),

  2. або тест ПЛР-РЧ (не раніше, ніж за 72 години перед поїздкою).

Якщо ви прибуваєте в ЧР з країни з високим ризиком зараження, Ви повинні заповнити в'їзний формуляр і перед поїздкою зробити в акредитованій лабораторії або антигенний тест (не раніше, ніж за 24 години перед поїздкою), або тест ПЛР-РЧ (не раніше, ніж за 72 години перед поїздкою). Після прибуття в ЧР Ви повинні зробити в строк до 5 днів ПЛР-РЧ тестування на території ЧР. Перед цим Ви повинні дотримуватись самоізоляції (тобто, у Вас обмежено вільне пересування і Ви не можете ходити на роботу). Ви прибуваєте в ЧР з країни з дуже високим ризиком зараження, діють правила, що зазначені для високого ризику. На місце роботи Вам дозволено прийти в тому випадку, якщо Ви пред'явите працедавцеві:

  • письмову довідку акредитованої лабораторії про результат тесту, проведеного перед прибуттям;
  • негативний результат ПЛР-РЧ тесту, проведеного в ЧР;
  • прибуття з країни з високим ризиком зараження - негативний результат ПЛР-РЧ тесту, проведеного в ЧР не раніше, чим через 5 днів після прибуття на територію ЧР, для прибуття з країни з дуже високим ризиком зараження.
влаштування на роботу
влаштування на роботу

Виконання даних обов'язків не можна замінити добровільною ізоляцією або карантином.

Увага: вказане поширюється і на учнів і студентів при поверненні до учбового закладу.

Перед Вашою поїздкою в країну з середнім, високим і дуже високим ризиком Ви зобов'язані проінформувати про це свого працедавця. Працедавцям рекомендується затвердити внутрішні правила з метою виконання даних обов'язків. Після прибуття з країн з середнім, високим і дуже високим ризиком діє правило, що протягом періоду 10 днів починаючи з моменту вступу на територію ЧР Ви повинні носити респіратор або одноразову медичну маску (носіння шарфів, хусток або зшитих кустарним способом масок не дозволяється)!

Що потрібно для роботи в Австрії?

Якщо ви не є громадянином Австрії або ЄС, вам необхідно мати право на проживання в Австрії, щоб приступити до роботи. Є кілька видів на проживання, з якими робота в Австрії стає можливою без будь-яких додаткових дозволів відповідно до Закону про працевлаштування іноземців:

  • якщо у вас є титул «ПМЖ - ЄС»,
  • «червоно-біло-червона карта плюс»,
  • «посвідка на проживання» дозвіл плюс»,
  • «посвідка на проживання для членів сім'ї»
  • «Свідоцтво про поселення», ви легко можете влаштуватися на роботу.

Якщо у вас немає жодного з цих видів на проживання, наприклад, тому що ви шкільний учень або студент, вам необхідний дозвіл на роботу, щоб влаштуватися на роботу в Австрії. Однак є також різновиди посвідок на проживання, з якими вам не дозволяють працювати. Крім того, ті, з ким можливо тільки часткове заняття посади, наприклад, дослідник.