П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фармацевтичні компанії не готові до пандемії вірусу Nipah, попереджають експерти

Четвер, 4 лютого 2021 року

Медичний працівник доглядає за пацієнткою з Covid-19, котра підключена до апарату ШВЛ в медичному центрі Провіденс-Сент-Мері в Еппл-Веллі, Каліфорнія, 11 січня 2021 року. ARIANA DREHSLER/AFP via Getty Images

У 2019 з Китаю по всіх країнах світу поширилася епідемія вірусу КПК* (COVID-19), і тепер через мутації з'являються нові штами коронавірусу.

Експерти в галузі охорони здоров'я побоюються, що потенційний спалах ще одного вірусу «Ніпах» (Nipah, NiV) в такій великій країні, як Китай, може мати катастрофічні наслідки.

Нещодавно Фонд «Доступ до медицини», некомерційна організація в Нідерландах, опублікував щорічний дослідний звіт. У ньому говориться, що хоч найбільші фармацевтичні компанії світу і зосередили зусилля на COVID-19, але вони не готові до іншої пандемії.

Китайські пасажири в масках на залізничній станції Пекіна, 23 січня 2020 року, Пекін, Китай. Kevin Frayer/Getty Images

Що таке вірус «Ніпах»?

«Вірус "Ніпах" — ще одне нове інфекційне захворювання, яке викликає серйозне занепокоєння», — каже Джаясрі К. Айера, виконавчий директор фонду.

«"Ніпах" може спалахнути в будь-який момент. Наступна пандемія може виявитися стійкою до лікарських препаратів».

Тайський вірусолог Супапорна Вачараплуесаді в інтерв'ю «Бі-бі-сі» також висловила побоювання:

«Це серйозна проблема, тому що лікування немає, <...> і рівень смертності від цього вірусу високий», — говорить вона.

Смертність від вірусу «Ніпах» варіюється від 40% до 75% в залежності від місця спалаху епідемії.

Згідно з інформацією на офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в цей час немає вакцини проти вірусу «Ніпах».

Носіями цього вірусу можуть бути люди, кажани, свині, кішки, собаки, коні та кози. Інкубаційний період складає від 4 до 14 днів, але може тривати й 45 днів.

«Ніпах» — це вірус, який може передаватися від тварин до людини, через заражену їжу або безпосередньо між людьми.

ВООЗ попереджає, що в інфікованих людей цей вірус викликає ряд захворювань: від безсимптомної інфекції до гострих респіраторних захворювань та енцефаліту зі смертельним результатом.

Вірус також може спровокувати серйозні захворювання у таких тварин, як свині, що призведе до значних економічних втрат для фермерів.

Свині на фермі Теда Фокса недалеко від Осейдж, штат Айова 25 липня 2018 року. Scott Olson/Getty Images

Спалахи вірусу «Ніпах» в Азії

Вірус «Ніпах» вперше виявили в 1999 році під час спалаху епідемії серед свинарів в Малайзії. Випадки захворювання також реєстрували в Індії та Бангладеші.

Згідно зі звітом фонду, ВООЗ визначила 16 інфекційних захворювань, як найбільш небезпечні для здоров'я людства. Десять з них, в тому числі вірус «Ніпах», становлять найбільшу небезпеку, через те, що більшість фармацевтичних компаній до них не готові.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...