Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Гугл» і «Фейсбук» постануть перед судом через секретну угоду (ВІДЕО)

Середа, 3 лютого 2021 року

Логотип соціальної мережі «Фейсбук». LEON NEAL/AFP via Getty Images; логотип американської багатонаціональної технологічної компанії «Гугл». LOIC VENANCE/AFP via Getty Images

Медіакомпанія зі штату Західна Вірджинія, США, подала в суд на «Гугл» і «Фейсбук», через те, що неконкурентні методи Техногіганта «загрожують зникненням місцевих газет по всій країні».

Компанія HD Media володіє декількома друкованими виданнями, в тому числі The Herald-Dispatch, Charleston Gazette-Mail, Wayne County News та іншими.

29 січня HD Media подала позов (Redacted).pdf до федерального суду з проханням визначити, чи порушують дві компанії Кремнієвої долини антимонопольне законодавство.

У позові йдеться, що «Гугл» незаконно використовував монопольний вплив на ринку цифрової реклами, через що газети не змогли конкурувати і втратили основне джерело доходу.

Люди проходять повз штаб-квартири «Гугл» в Лондоні, Великобританія, 1 листопада 2018 року. TOLGA AKMEN/AFP/Getty Images

Секретна угода

Компанія також стверджує, що «Гугл» і «Фейсбук» «незаконно вступили в змову з метою антиконкурентної поведінки» й уклали секретну угоду під назвою «Синій джедай».

Подробиці угоди вперше розкрилися, коли десять генеральних прокурорів подали в суд на «Гугл» в грудні минулого року. Компанію звинуватили в численних порушеннях федерального і державного антимонопольного законодавства, а також законів про захист прав споживачів.

За словами The Wall Street Journal, вони бачили невідредаговану версію цього позову. Генеральні прокурори десяти штатів на чолі з Техасом заявили, що «Гугл» і «Фейсбук» досягли угоди у вересні 2018 року. «Фейсбук» погодився не конкурувати з інструментами інтернет-реклами «Гугл» в обмін на особливі умови.

Техногіганти ставлять під загрозу існування місцевих ЗМІ

У позові HD Media йдеться, що газети не тільки Західної Вірджинії, а й усієї країни зіткнулися з «справжнісінькою загрозою своєму існуванню» в результаті такої поведінки з боку техногігантів.

Також позивач стверджує, що монополія «Гугла» створила нерівні умови для конкуренції за прибуток від інтернет-реклами. Компанія вдається до численних злиттів і поглинань, щоб досягти контролю над ринком.

«Газети поступово втрачають здатність фінансово підтримувати свої відділи новин через падіння рівня доходів. Зміст друкованих видань вимагає великих витрат, але газети представляють величезну цінність для їх спільнот».

Також в позові зазначається, що для стійкого місцевого відділу новин потрібна фінансова свобода, а також можливість наймати й утримувати журналістів.

HD Media домагається судової ухвали, в якій буде зазначено порушення закону цими компаніями, а також накладено заборону на подібні дії надалі. Крім того, позивач вимагає відшкодування за заподіяну шкоду.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...