Субота, Тра 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайські лікарі беруть мазки на COVID-19 у пацієнтів ректально

Субота, 30 січня 2021 року

 Люди шикуються в чергу, щоб здати мазок під час масового тестування на коронавірус COVID-19 в Пекіні (Китай) 21 червня 2020 року. NOEL CELIS/AFP via Getty Images

З появою нової хвилі епідемії в Пекіні крім мазків з порожнини носа і горла тепер беруть мазок з анального отвору.

Хоча додатковий тест займає близько 10 секунд, це досить неприємна процедура. Нещодавно її пройшли учні, викладачі та персонал однієї пекінської школи після того, як у дев'ятирічного учня виявили вірус КПК* (COVID-19).

Пізніше CCTV News повідомило, що всім жителям району Дасін в Пекіні, який став одним із найбільш постраждалих районів, довелося здавати аналіз крові, мазки з горла й анального отвору.

Люди шикуються в чергу для перевірки на коронавірус Covid-19 в районі Дасін в Пекіні, 26 січня 2021 року. STRINGER/AFP via Getty Images

Навіщо потрібен додатковий мазок?

Як пояснили китайські експерти, додатковий тест проводиться для того, щоб зменшити випадки пропущених діагнозів. Оскільки сліди вірусу в зразках випорожнень можуть залишатися видимими довше, ніж в зразках, взятих з верхніх дихальних шляхів, повідомляє Reuters.

З огляду на те, що збирати мазки з анального отвору не так зручно, як мазки з горла, додатковий тест проходять тільки ключові групи населення Пекіна. Наприклад, ті городяни, які знаходяться в місцях ізоляції.

Через новий метод тестування багато китайців відчувають ніяковість, а деякі навіть не хочуть повертатися в столицю на Новий рік. Багато хто себе питає: чому новий вид тестування ввели тільки в Китаї?

Медичні працівники в захисних костюмах в якості запобіжного заходу проти COVID-19 доставляють пацієнта в лікарню, Пекін, 13 січня 2021 року. GREG BAKER/AFP via Getty Images

В інтерв'ю Radio Free Asia випускник пекінського університету поставив під сумнів рішення влади, адже коронавірус в основному знаходиться у верхніх дихальних шляхах.

«Новий коронавірус — це захворювання дихальних шляхів, але ніяк не травного тракту. Респіраторний вірус не може вижити в цьому середовищі.

Я запитав кількох лікарів, вони теж вважають, що цього не може бути».

За словами фармацевта з Пекіна, зазвичай в калу міститься багато мікроорганізмів, тому перевірити наявність вірусу легше. У пацієнтів з коронавірусом серед симптомів спостерігається діарея, для виявлення вірусу в калі пацієнта простіше взяти мазок з анального отвору.

Але чоловік також вважає, що використання цього тесту може бути пов'язано з низькою чутливістю китайських реагентів.

В кінці березня минулого року реагенти для тестування на наявність нуклеїнових кислот, які влада Китаю відправила західним країнам, виявилися невдалими.

Міністерство охорони здоров'я Філіппін заявило на пресконференції, що точність деяких реагентів китайського виробництва становить всього 40%.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...