Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Після блокування Трампа користувачі виходять з Twitter, а трафік соціальної мережі Gab виріс на 753% за добу

Вівторок, 12 січня 2021 року

Вивіска розміщена на фасаді штаб-квартири Twitter в Сан-Франциско, 26 липня 2018 року. Justin Sullivan/Getty Images

Зростання трафіку соціальної мережі Gab

У п'ятницю, 8 січня, Twitter назавжди заблокував акаунт президента США Дональда Трампа і безліч інших користувачів, в тому числі адвоката Сідні Пауелла і колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна. Це викликало масовий перехід на альтернативні сайти, такі як Gab і Parler.

9 січня американська платформа соціальних мереж Gab повідомила про величезне збільшення трафіку, оскільки користувачі виходять з Twitter через широко поширені обмеження.

«Наш трафік виріс на 753% за останні 24 години. Десятки мільйонів відвідувань», — відповів Gab користувачеві, який написав, що не може створити акаунт на їхній платформі.

«Наберіться терпіння, ми нікуди не дінемося. Сьогодні ввечері запускаємо 10 нових серверів. Потрібен час», — додала компанія.

У суботу соціальна мережа Gab також повідомила, що на їхній платформі в цей день зареєструвалися понад 500 тис. нових користувачів, і додала, що Трамп уже відкрив свій акаунт.

«Ми будуємо альтернативний інтернет»

Компанія відзначила, що кілька років тому Apple і Google видалили Gab зі своїх магазинів, тому їх платформа не покладається на стороннього постачальника хмарного хостингу, такого як Amazon.

Логотип Amazon. Emmanuel Dunand/AFP/Getty Images

«За останні чотири роки нам забороняли користуватися послугами кількох провайдерів хмарного хостингу. Сказали, що якщо нас це не влаштовує, ми повинні «створити власні». Саме так ми і вчинили», — написав у блозі генеральний директор Ендрю Торба минулого року.

«Gab не просто створює альтернативну соціальну мережу — ми будуємо альтернативний інтернет, від інфраструктури хостингу до перегляду вебсторінок і багато чого іншого. Gab — лідер ринку, коли мова йде про захист свободи слова від тиранії Силіконової долини в інтернеті».

У своїй заяві в суботу Торба сказав:

«Якщо ваш бізнес побудований за рахунок тиранів Силіконової долини (Apple, Google та ін.), вони будуть намагатися знищити вас, якщо ви станете загрозою їхнім інтересам. Вони зробили це з Gab, потім Fortnite, а тепер і з Parler».

Логотип додатка для соціальних мереж Parler відображений на смартфоні в Арлінгтоні, штат Вірджинія, 2 липня 2020 року. Olivier Douliery/AFP via Getty Images

«Всілякий жахливий контент доступний в "Твіттері" і "Фейсбуці". Про це знають всі на планеті. Проте обидві компанії є в обох магазинах [Apple і Google].

Заборона Apple на Parler — це не просто реалізація якогось об'єктивного критерію. Швидше, це цинічний, політично вмотивований жест і свідоцтво зневаги з боку еліти Силіконової долини до пересічних американців», — додав він.

На думку Джона Матце, засновника і генерального директора соціальної мережі Parler, Apple, Google і Amazon діяли недобросовісно, ​​і що Parler розглядає можливість судового позову. Про це він повідомив в електронному листі The Epoch Times.

Компанія Sensor Tower, що займається аналітикою мобільних додатків, повідомила The Wrap, що тільки 8 січня в США Parler завантажили близько 182 тис. — на 355% більше, ніж 7 січня. З 6 січня додаток було встановлено приблизно 268 тис. разів з магазинів додатків США, говориться в повідомленні.

Матце сказав у своєму акаунті Parler пізно ввечері 9 січня, що, на його думку, Amazon, Google і Apple скоординували свої дії, щоб «спробувати забезпечити відсутність конкуренції».

«Вони НЕ виграють! Ми остання надія світу на свободу слова і вільну інформацію», — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...