ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активіст Black Lives Matter розповів, як брав участь у штурмі Капітолію (ВІДЕО)

Велика Епоха
Зіткнення протестуючих біля будівлі Конгресу з поліцією 6 січня. ROBERTO SCHMIDT/AFP via Getty Images

Прихильник Black Lives Matter був серед тих, хто в середу вдерся в Капітолій США.

25-річний Джон Салліван, засновник лівої групи Insurgence USA, в соціальних мережах виступав за збройну революцію. Його заарештували 10 липня 2020 роки за загрозу насильства і заподіяння шкоди.

Він організував акцію протесту з активістами Black Lives Matter і членами радикально лівого руху «антифа». За даними Deseret News, Салліван пошкодив автомобілі, а також закликав протестуючих блокувати дороги, погрожував побити жінку.

Чоловік тримає табличку Black Lives Matter, коли горить поліцейська машина під час акції протесту в Атланті, Джорджія, 29 травня 2020 року. Elijah Nouvelage/Getty Images

Салліван не прихильник Трампа

Політичні погляди Саллівана сильно відрізняються від позиції президента США Дональда Трампа, проте він брав участь в декількох запланованих протестах у Вашингтоні, зокрема в мітингу 6 січня.

У своєму акаунті в «Інстаграм» Салліван часто використовує хештеги Black Lives Matter, «антифа», розпуск поліції й образи на адресу Трампа.

Персональний акаунт в «Твіттері» показує, що він активіст, який рішуче виступає проти Трампа.

Скріншот акаунта Джона Саллівана в «Твіттері»

Вторгнення в Капітолій

6 січня Салліван проник в будівлю Капітолія у Вашингтоні. Після цього активіст давав інтерв'ю ЗМІ.

«Протестувальники насправді не намагалися щось спалити або зламати, їх головним мотивом було проникнення в палати», — сказав Салліван KUTV.

Він розповів, що знаходився поруч з жінкою, яку застрелив поліцейський Капітолію США.

«Там була скляна стіна, і вона [жінка] була першою, хто спробував проникнути всередину, — повідомив Салліван KSL.

Видно було тільки руки з автоматами з дверних прорізів і більше нічого. І я буквально кричу на всіх: "Є пістолет! Пістолет! Не заходьте туди!" І тут лунає постріл: її застрелили, як тільки вона увійшла».

Але, згідно зі свідченнями, Джон Салліван спостерігав за стріляниною, дивився на рушницю і бачив дим, що виходить від нього. Він не засуджував замах на вбивство, не намагався його зупинити і не допомагав у розслідуванні з боку поліції.

У четвер поліція Капітолію заявила, що в результаті пострілу одного з їхніх співробітників загинула жінка, на ім'я Ешлі Беббітт.

За його словами, поліція не могла впоратися з переважною кількістю людей всередині. У Капітолії, за його оцінкою, знаходилося близько 10 тис. осіб.

Він сказав, що учасники протесту швидко прорвалися через лінію оборони поліції Конгресу.

«Можна було вільно переміщатися, увійти в будь-яку кімнату і подивитися у вікно. Це було просто нереально, — додав він.

Думаю, історія запам'ятає цей день, коли Америка повністю змінилася назавжди», — сказав Салліван.

Згідно з відео, розміщеному в «Твіттері» в четвер увечері, Саллівана заарештували поруч з готелем «Гамільтон» у Вашингтоні.

Суперечки про те, хто саме силою проник в будівлю Капітолію США під час протестного мітингу 6 січня, не вщухають.

Більшість великих ЗМІ називають їх виключно прихильниками Трампа. Але відеоматеріали, схоже, показують іншу картину: з криками «це "антифа"» прихильники президента США намагаються не допустити руйнівні дії провокаторів.

Джерело: The Epoch Times