ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Немає досліджень, які доводять, що широке використання масок знижує передачу COVID-19

Велика Епоха

Зі збільшенням кількості випадків зараження COVID-19 (вірусом КПК*) у багатьох регіонах вводять карантин і суворі вимоги до використання масок. Однак недавнє дослідження показало, що під час епідемії немає значної різниці між тими, хто носить маску і хто не носить.

Дослідження, опубліковане в Annals of Internal Medicine, проводилося в Данії, в ньому брали участь понад 6000 осіб. Їх розділили на дві групи, за однією спостерігали з квітня по травень, а за іншою — з травня по червень. Половині учасників у кожній групі надали 50 тришарових одноразових хірургічних масок і дали інструкції про те, як їх правильно носити.

Пасажири в масках проходять через вокзал Сінагава, Токіо, Японія, 10 липня 2020 року. Yuichi Yamazaki/Getty Images

Під час дослідження в країні прийняли профілактичні заходи, такі як соціальна дистанція і гігієна рук.

В кінці місяця учасників тестували на коронавірус, і групу в масках порівнювали з групою без масок. Дослідники виявили, що хірургічні маски не допомогли іншій групі знизити кількість випадків зараження до статистичної значущості.

У групі з масками COVID-19 заразилися 42 учасники, що становить 1,8%, в той час, як в іншій групі — 53 учасники, що становить 2,1%.

Маски KN95 продаються в автоматі з продажу масок під час пандемії коронавірусу в Нью-Йорку, 29 травня 2020 року. Cindy Ord/Getty Images

Це перше рандомізоване контрольоване випробування (РКВ) подібного роду. Завдання дослідників полягало в тому, щоб з'ясувати, чи можуть маски захистити власника від зараження в суспільному середовищі.

Висновок суперечить думці Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), які 10 листопада оголосили, що «профілактична перевага масок виникає з поєднанням контролю джерела [вірусу] та індивідуальним захистом носія маски».

Перед останнім оновленням CDC заявили, що маски захищають також оточення, а не тільки власника маски.

Відсутність даних в підтримку масок

За словами Лі Меррітт, доктора медицини, хірурга-ортопеда і члена організації America's Frontline Doctors, поки немає досліджень, які доводять, що широке використання масок знижує передачу вірусної інфекції.

Хоча було «опублікована велика кількість статей, в яких намагалися виправдати» носіння масок проти коронавірусу, «але насправді жодна з них не показує практичних даних, які підтверджують цей підхід», — говорить доктор.

Проте рандомізовані контрольовані випробування грипу або грипоподібних захворювань показали, що маски практично не впливають на те, заразиться людина грипом чи ні.

Результати датського дослідження узгоджуються з цими висновками.

Оглядову статтю на тему використання масок проти грипу опублікували у травні в журналі Emerging Infectious Diseases. Дослідники «не виявили доказів того, що маски хірургічного типу ефективні в зниженні» передачі грипу, при цьому неважливо, чи носить маску заражений або ж здорові люди, щоб знизити сприйнятливість.

Прихильники масок стверджують, що дослідження, присвячені маскам і грипу, не слід застосовувати до COVID-19, оскільки новий коронавірус відрізняється від вірусу грипу.

уристи в масках фотографуються на тлі Оперного театру, оповитого димом через прилеглі лісові пожежі в Сіднеї 10 грудня 2019 року. PETER PARKS/Getty Images

Але Меррітт вважає, що грип — це «схоже захворювання за розміром вірусу й особливостям передачі».

Після іспанського грипу головний хірург ВМС США в 1919 році написав у річному звіті:

«Здорових людей зобов'язували носити маски на декількох станціях і на борту кількох судів. В цілому це була нездійсненна міра, і використання масок принесло мало або взагалі ніякої користі. Очі залишалися без захисту. Маски швидко забруднювались і доводилося часто поправляти їх руками».

Далі він продовжив, що не було ніяких доказів того, що змушувати більшість людей носити маски під час епідемії розумно.

«Маска призначена тільки для захисту від прямого попадання бризок з рота носія патогенних мікроорганізмів».

Крім того, серед тих, хто носив маску, заражалися частіше, ніж серед тих, хто працював без маски під час догляду за хворими під час епідемії.

«На військово-морській тренувальній базі США на Великих озерах, штат Іллінойс, 96 з 674 санітарів і добровольців, які доглядали за хворими під час епідемії, носили марлеві маски. Решта цього не робили. З останніх 7,9% захворіли на грип, а з тих, хто носив маски, 8,3% заразилися цим захворюванням», — йдеться у звіті.

Джерело: The Epoch Times