Середа, Тра 12, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська цензура прямої трансляції ВООЗ викликала обурення

П'ятниця, 20 листопада 2020 року

Прем'єр-міністр Тайваню Су Чженьчан. Chen Baizhou/The Epoch Times

З 9 по 13 листопада пройшла Відновлена сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я (ВАЗ). Під час трансляції заходу на Фейсбуці виявилося, що повідомлення зі словами «Тайвань», «Тайвань може допомогти», «Китайський вірус», «Уханський вірус» або «Вінні-Пух» не з'являються в розділі коментарів. Цензура в стилі компартії Китаю викликала громадське обурення.

Коли користувачі намагалися опублікувати такі повідомлення, поруч з'являвся знак оклику, а під ним слова «Неможливо опублікувати коментар».

«Турбує те, що ВООЗ переймає звичку КПК піддавати цензурі», — написала в Твіттері представник Тайваню в США Сяо Бі-кім.

Наступного дня Сяо Бі-кім повідомила, що Фейсбук перестав блокувати слово «Тайвань».

«Я сподіваюся, вони зрозуміють, що відмова Тайваню в можливості брати участь — це втрата для організації, коли необхідно об'єднати всі зусилля для боротьби з пандемією», — написала політик.

13 листопада прем'єр-міністр Тайваню Су Чженьчан заявив, що робота Тайваню з профілактики епідемій визнана кращою у світі. Компартія Китаю настільки нахабно поводиться, що навіть забороняє згадувати Тайвань, але це тільки показує, що КПК насправді не впевнена в собі.

12 листопада в інтерв'ю VOA член палати представників США Майкл Маккаул прокоментував дії ВООЗ.

«Я глибоко стурбований очевидною участю ВООЗ в інтернет-цензурі обговорень про видатну роботу Тайваню з профілактики епідемії. Це, безсумнівно, потішить Комуністичну партію Китаю, — сказав він. — Вступ Тайваню до Світової організації охорони здоров'я життєво важливий для глобальної охорони здоров'я».

«Чому Китай намагається змусити Тайвань замовкнути на зустрічі ВООЗ? Може, тому, що Тайвань успішно стримує COVID-19», — написала в Твіттері сенатор-республіканець США Маршу Блекберн.

Президент США Трамп звинувачував https://www.business-standard.com/article/international/who-become-puppe... ВООЗ в тому, що організація стала маріонеткою компартії Китаю і ввела світ в оману про поширення Уханського вірусу, вставши на бік КПК.

Фейсбук заявив, що не бере участі в управлінні прямим ефіром ВООЗ, в тому числі в блокуванні певних ключових слів або відключенні функції відправки повідомлень, проте фан-сторінки Фейсбуку дозволяють адміністраторам блокувати коментарі за бажанням, повідомляє Deutsche Welle.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...