ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Twitter назавжди видалив акаунт Трампа. Але той не має наміру мовчати

Велика Епоха
Президент Дональд Трамп приветствует толпу на митинге «Остановить кражу» в Вашингтоне, 6 января 2021 года. Tasos Katopodis/Getty Images

Видалення облікового запису Трампа в Twitter

8 січня близько 18:30 за східним часом Twitter назавжди заблокував акаунт президента США Дональда Трампа, заявивши, що його нещодавні повідомлення «порушують політику щодо спонукання до насильства».

Після ретельного вивчення останніх твітів з облікового запису @realDonaldTrump і навколишнього контексту (зокрема їх інтерпретації в Твіттері і за його межами), ми назавжди заблокували акаунт через ризик подальшого підбурювання до насильства», — йдеться в заяві Twitter.

Twitter навів приклад два останніх повідомлення президента США в якості виправдання своїх дій.

Логотип Twitter виставлений перед виставкою споживчої електроніки 2020 (CES) в конференц-центрі Лас-Вегаса, штат Невада, 5 січня 2020 року. Robyn Beck/AFP via Getty Images

«75 мільйонів великих американських патріотів, які проголосували за мене, "Америка перш за все" і "Зробимо Америку знову великою" — їх ПОТУЖНИЙ ГОЛОС надовго збережеться.

З ними не будуть поводитися нешанобливо або несправедливо жодним чином, ні в якій формі !!!», — написав Трамп у п'ятницю вранці.

Пізніше президент повідомив, що не буде присутній на інавгурації Байдена 20 січня.

«Всім, хто запитував: я не піду на інавгурацію 20 січня».

Пізніше президент повідомив, що не буде присутній на інавгурації Байдена 20 січня.

«Всім, хто запитував: я не піду на інавгурацію 20 січня».

Це останній пост, який опублікував Трамп у Twitter перед тим, як його акаунт видалили з платформи.

Twitter заявив, що ці два повідомлення порушили «політику щодо спонукання до насильства». За оцінками гіганта соціальних мереж, останні два пости Трампа «з великою ймовірністю будуть заохочувати і надихати людей на повторення злочинних дій, що сталися в Капітолії США 6 січня 2021 року».

Протестуючі громлять вхід в будівлю Капітолію у Вашингтоні, 6 січня 2021 року. Jon Cherry/Getty Images

Вилучені акаунти кампанії Трампа

Twitter також видалив акаунти кампанії Трампа: колишнього радника з національної безпеки генерал-лейтенанта Майкла Флінна і адвоката Сідні Пауелл.

В обох акаунтах зображується текст: «Обліковий запис заблоковано ... Twitter призупиняє дію облікових записів, які порушують правила Twitter».

«Акаунти були припинені відповідно до нашої політики щодо скоординованої шкідливої ​​діяльності», — сказав представник Twitter в заяві для новинних агентств у п'ятницю.

У повідомленні для The Epoch Times Пауелл заявила, що «не було ніякого попередження» про видалення її акаунта, додавши, що «це приголомшливо».

««Дії Twitter і тих банків, які закривають рахунки людей, які приїхали до Вашингтона, — це фашизм в чистому вигляді. Президент повинен вжити заходів у зв'язку з іноземним втручанням в ці вибори. Це комуністичний переворот, який був давно і добре спланований», — написала вона в електронному листі.

Днями Apple пригрозила видалити з App Store консервативну соціальну мережу Parler, яку розглядають як альтернативу Twitter. Багато прихильників Трампа і консерватори вже перейшли в Parler.

Логотип додатка для соціальних мереж Parler відображається на смартфоні. Olivier Douliery/AFP via Getty Images

Трамп: «Ми не будемо мовчати!»

Президент США Трамп засудив рішення Twitter назавжди заблокувати його акаунт на своїй платформі і додав, що Twitter не відстоює свободу слова.

«Як я вже давно говорив, Twitter робить подальші кроки, щоб заборонити свободу слова.

Сьогодні ввечері співробітники Twitter узгодили дії з демократами і радикальними лівими, щоб видалити мій акаунт зі своєї платформи і змусити мене замовкнути — і ВАС, 75 мільйонів великих патріотів, які проголосували за мене», — сказав Трамп.

Президент додав:

«Twitter може бути приватною компанією, але без подарунка уряду у вигляді статті 230 вони не проіснували б довго».

«Twitter може бути приватною компанією, але без подарунка уряду у вигляді статті 230 вони не проіснували б довго».

Президент також сказав, що його команда веде переговори з іншими платформами і незабаром виступить з оголошенням. Вони також розглядають можливість створення окремої платформи в найближчому майбутньому..

«Ми не будемо мовчати!» — сказав він.

Трамп зазначив, що Twitter не має нічого спільного зі свободою слова, компанія лише створила платформу «радикальних лівих, де деяким із найбільш порочних людей у світі дозволено говорити вільно».

Реакція членів Конгресу

Обидві партії в Конгресі неоднозначно відреагували на рішення Twitter.

Сенатори-республіканці вважають, що великі технологічні компанії, на кшталт Twitter, зайшли занадто далеко.

На їхню думку, у гіганта соцмереж подвійні стандарти, оскільки вони обмежують свободу слова Трампу і простих американців, але водночас дозволяють довільно висловлюватися диктаторам з Венесуели й Ірану, а також чиновникам китайської компартії.

Але сенатори-демократи вважають, що рішення Twitter правильне, і це потрібно було зробити раніше.

Джерело: The Epoch Times