ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перший у світі стаціонарний центр реабілітації дельфінів з'явився на Балі (ВІДЕО)

Велика Епоха

В Індонезії працює реабілітаційний центр і притулок для дельфінів, які перебували в неволі — Umah Lumba Rehabilitation, Release and Retirement Center.

Ссавці, які прибувають до притулку Umah Lumba, отримують можливість відновити здоров'я і повернутися у свій дім — відкрите море. Ті з них, що не зможуть вижити без допомоги людини, залишаються у притулку, де їм надаються близькі до природних умови життя, а також турбота персоналу.

Фото: dolphinproject.com

Притулок Umah Lumba (lumba — індонезійське слово, що означає «дельфін») розташований на заході острова Балі, у спокійній затоці Баньюведанг, і являє собою декілька огороджених ділянок у морі. Ці загони глибиною 15 метрів, які є одними з найбільших у світі, містять безліч різноманітних морських мешканців — риб, кальмарів і ракоподібних.

Проект допомоги дельфінам організовано Центральним департаментом лісового господарства Джакарти і Джакартською мережею допомоги тваринам (JAAN).

У Балійському реабілітаційному центрі і притулку, побудованому в 2019 році, працюють ветеринар, охоронці й фахівці, які доглядають за ссавцями. Коли здоров'я врятованого дельфіна приходить до норми, експерти оцінюють, наскільки він готовий до того, щоб піклуватися про себе у природних умовах. Потім його перевозять до острову Кемуджан на базу Lumba Lumba (Camp Lumba Lumba Readaptation and Release Center), де готують до повернення в морське середовище проживання.

До середини 2020 року у притулку містилися три дельфіна: Джонні, Роккі і Рембо.

Два з них, більш молоді дельфіни Роккі та Рембо, можуть у майбутньому отримати шанс на повернення в їхню рідну стихію. Вони багато років розважали публіку і перебували в тісних резервуарах із хлорованою водою, а їхнє харчування повністю залежало від людини, тому їм доведеться пройти адаптацію, щоб навчитися знову жити на волі серед собі подібних.

Фото: Pepe Arcos/dolphinproject.com

Джонні жив у неволі на самоті, без своїх родичів, влаштовуючи шоу для людей, які бажали з ним скупатися. Цей старий дельфін прибув до реабілітаційного центру із численними ушкодженнями.

Він осліп та позбувся усіх зубів, а також втратив дуже багато ваги. У один із його грудних плавців після травми потрапила інфекція, тому його частину довелося відрізати. Джонні вже не зможе зміцніти настільки, щоб його могли випустити у відкрите море, але у притулку він буде жити в морській воді та отримувати свіжий корм.

На сайті також викладені історії в пам'ять про інших дельфінів, які прожили в притулку Umah Lumba недовго або ж загинули від хвороби ще до запланованого перевезення до реабілітаційного центру.

Читайте далі:

Рибалка щодня провідує відомого дельфіна, який страждає без шанувальників

Русалка Ханна рятує мешканців океану

7 надздібностей дельфінів, про які дізналися вчені, — дослідження