Субота, Тра 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

500 млн $ виділив Марк Цукерберг посадовим особам виборчих комісій, щоб вплинути на вибори в США (ВІДЕО)

Субота, 19 грудня 2020 року
Генеральний директор «Фейсбуку» Марк Цукерберг в Парижі 24 травня 2018 року. Gerard Julien/AFP/Getty Images

Національна консервативна правова організація «Проєкт Амістад» з «Товариства Томаса Мора» опублікував 39-сторінковий звіт. У якому говориться, що посадовим особам виборчих комісій засновник «Фейсбуку» Марк Цукерберг виділив 500 млн доларів США.

«Проєкт Амістад» з'ясував, що ці гроші використовувалися для впливу на вибори на користь кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена.

Джо Байден виступає на пресконференції в Вілмінгтоні, штат Делавер, 16 грудня 2020 р Kevin Lamarque / Pool / Getty Images

Основна частина коштів дісталася «Центру технологій та громадянського життя» (CTCL), некомерційній організації, яку заснували колишні керівники та співробітники некомерційної організації New Organizing Institute, пов'язаної з Демократичною партією.

Згідно зі звітом, в цьому році центр почав відправляти агентів у різні штати для вербування соратників партії демократів, щоб підготувати від неї заявки на субсидії.

Наприклад, організація виділила 100 тис. доларів США Корі Мейсону, меру Расіна в штаті Вісконсин, для залучення ще чотирьох міст. Їм необхідно було розробити план виборів і запросити додаткові субсидії від центру.

Ці п'ять міст представили свій план у червні й отримали 6,3 млн доларів США на його реалізацію.

Подібна «приватизація» виборів «підриває закон "Допоможи проголосувати Америці" (Help America Vote Act, HAVA), який вимагає, щоб плани виборів штату були представлені і затверджені федеральними чиновниками, а всі виборці мали рівний доступ до всіх ресурсів», говориться у звіті.

Завдяки фінансуванню від Цукерберга через CTCL на кожного виборця в демократичних районах витрачалося приблизно 47 доларів США в порівнянні з 4-7 доларами США на виборця в традиційно республіканських районах штату.

Прихильники президента Дональда Трампа зібралися біля готелю Wyndham Gettysburg перед публічними слуханнями комітету з економічної політики більшості в Сенаті Пенсільванії, 25 листопада 2020 р. Samuel Corum/Getty Images

Більш того, ці дії суперечать планам виборів до законодавчих органів і пропонують місцевому уряду прийняти чиюсь сторону у виборчому процесі, сказано у звіті.

Ні представник Мейсона, ні представник «Фейсбуку», ні медіаофіс «Центру технологій та громадянського життя» не відповіли на запити про коментарі.

«По суті, це тіньовий уряд, який управляє нашими виборами», — сказав Філ Клайн, директор «Проєкту Амістад», на пресконференції у Вірджинії.

«Основну відповідальність за проведення виборів несе уряд. Ми не виставляємо вибори на торги.

Не "Кока-кола" проводить вибори. Управління процесом — це робота уряду, і воно повинно виконувати її, не втручаючись в результати».

Працівник виборчої комісії округу Кларк сканує бюлетені, надіслані поштою, в Північному Лас-Вегасі, штат Невада, 20 жовтня 2020 року. Ethan Miller/Getty Images

Звіт також показав, що серед основних фондів, які фінансували вибори, були «Фонд демократії», «Новий венчурний фонд» (NVF), «Фонд Сколла» і Фонд Джона С. і Джеймса Л. Нейта (Knight Foundation).

Крім «Центру технологій та громадянського життя», до інших неприбуткових організацій, які вважаються ключовими в розподілі грошей, відносяться «Центр досліджень електронних інновацій», «Центр проєктування міських забудов», «Національний інститут голосування вдома», «Центр безпечних і сучасних виборів» і організація Rock the Vote.

Жодна з організацій не відповіла на запити про коментарі.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Трамп не задоволений рішенням Верховного суду і має намір розглянути інші варіанти (ВІДЕО)

Байден оголосив про свою перемогу і продовжує заперечувати фальсифікацію виборів

Колишній офіцер: для підриву виборів у США використовується стратегія «кольорової революції» (ВІДЕО)

New York Post опублікувала статтю про компрометуючі електронні листи, які виявили на ноутбуці Хантера Байдена (ВІДЕО)

Директор національної розвідки США: до оголошення президента потрібно розв'язати проблеми з виборами

1,5 млн підроблених бюлетенів для виборів у США надрукували в Китаї (ВІДЕО)