ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Х'юстоні закрили китайське консульство, назвавши його «центром шпигунства і крадіжки інтелектуальної власності» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Працівник на заправки PetroChina в Шанхаї 20 червня 2007 року. LIU JIN/AFP/Getty Images

У липні цього року США раптово закрили генеральне консульство Китаю в Х'юстоні, назвавши його «центром шпигунства і крадіжки інтелектуальної власності».

Але один із внутрішніх документів Китайської національної нафтогазової корпорації (CNPC), переданий виданню The Epoch Times, розкриває, що не тільки китайське консульство є центром шпигунства за кордоном. Усі закордонні китайські організації можуть діяти як агенти режиму.

The Epoch Times отримала секретний документ CNPC під назвою «Повідомлення про подальше виконання відповідних вимог для роботи над партійним будівництвом* за кордоном», який вона випустила у серпні 2020 року.

У серпні 2020 року CNPC випустила секретний документ «Повідомлення про подальше виконання відповідних вимог для роботи по партійному будівництву за кордоном». Скріншот першої вимоги. The Epoch Times

У повідомленні говориться, що закордонні організації повинні діяти активно, згідно «керівництву партійних комітетів посольств і консульств», і «суворо охороняти партійні секрети».

Згідно з документом, у зв'язку з тим, що США та інші західні країни вживають заходів щодо стримування Китаю, в Австралії стався «інцидент з обшуком і вилученням у китайських співробітників особистих речей, таких як мобільні телефони та комп'ютери, під приводом того, що там містяться матеріали, пов'язані з партійним будівництвом».

Однак The Epoch Times не знайшло відповідних повідомлень у загальнодоступних джерелах. Можливо, інцидент ще не оприлюднили.

Панівний китайський режим зажадав від закордонних установ Австралії, Канади та інших десяти країн «терміново знищити або передати конфіденційну інформацію».

CNPC виклала ряд вимог «відповідно до вказівок вищого керівництва».

Перша вимога — активно діяти згідно «керівництву партійних комітетів посольств і консульств».

У повідомленні підкреслюється, що це особливо стосується компаній Південно-Східної Азії в Малайзії та Сінгапурі, а також компаній Близького Сходу в Саудівській Аравії, які повинні «звітувати в посольствах і консульствах країни, де вони розташовані, принаймні, один раз на рік».

Друга вимога говорить, що «під керівництвом закордонних департаментів зарубіжні організації повинні розібратися з потенційними загрозами перевірок, вивчити й розробити план на випадок надзвичайних ситуацій, а також встановити механізм екстреного зв'язку з посольствами та консульствами».

«Закордонні організації» — усі організації CNPC за кордоном, а «закордонні департаменти» — це китайські посольства і консульства, а також установи спеціального призначення, які стоять за ними .

Хоча керівництво прямо не вказало, що це за «потенційні ризики» і «надзвичайні ситуації».

Посольства і консульства діють як шпигунські центри?

Як вважає політичний оглядач The Epoch Times, доктор Чжу Мін, розпорядження на кшталт «терміново знищити або передати конфіденційну інформацію» та «встановити механізм екстреного зв'язку з посольствами та консульствами» говорять про те, що китайські посольства і консульства — це закордонні центри шпигунства зі своїми каналами, які можуть безпосередньо приймати накази китайської влади.

У повідомленні говориться, що, коли іноземна сторона проводить розслідування, «партійні кадри повинні« суворо зберігати партійні таємниці», при цьому підкреслюється, що «це залізне правило».

Там також сказано, що якщо «Австралія та Канада почнуть перевіряти екстрені дані, необхідно повідомити в посольства і консульства».

Хоча в повідомленні не пояснювалося, що означають «екстрені дані» або «партійні таємниці», проте в сьомій вимозі зазначено, що в особливо чутливих країнах, таких як США, Великобританія, Австралія, Канада і Нова Зеландія, «всі відповідні електронні документи на різних носіях, таких як комп'ютери, мобільні телефони, жорсткі диски, USB-флешки, компакт-диски тощо, повинні бути повністю видалені, а паперові документи знищені».

«Важливі матеріали, які нелегко знищити, упорядковуються і надійно зберігаються в тилу або передаються в посольство або консульство в країні», — йдеться в повідомленні.

Згідно зі звітом, закордонні китайські компанії використовують спеціально розроблені мобільні додатки для партійного будівництва. Щоб контролювати співробітників, корпорація CNPC також використовує подібний мобільний додаток.

У конфіденційному документі CNPC зазначено, що співробітники CNPC за кордоном повинні зупинити використання програми та негайно її видалити.

__________

* Партійне будівництво — невіддільна частина марксистсько-ленінського вчення про партію, наука про закономірності розвитку і зростання керівної ролі Комуністичної партії, про принципи побудови, форми організації й правила її внутрішнього життя.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта