Неділя, Січ 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін приховував ключову інформацію про COVID-19, повідомила колишня співробітниця лабораторії Гонконгу (ВІДЕО)

Субота, 8 серпня 2020 року

Янь Лімен, колишня наукова співробітниця Університету Гонконгу. Скріншот відео The Epoch Times

В інтерв'ю The Epoch Times Янь Лімен, колишня наукова співробітниця Університету Гонконгу, розповіла, як Пекін і ВООЗ приховали ключову інформацію: здатність вірусу COVID-19 передаватися від людини до людини.

У квітні цього року Янь втекла з Гонконгу в США. У липні вона дала інтерв'ю Fox News.

Раніше Янь Лімен стала співавтором двох статей про дослідження коронавірусу. Одну опублікували в журналі The Lancet в березні, а іншу — в журналі Nature в травні.

За словами Янь, її керівник в Університеті Гонконгу і за сумісництвом консультант Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) приховав інформацію про передачу вірусу від людини до людини.

Лабораторія при Університеті Гонконгу, де працювала Янь Лімен, — провідний заклад по дослідженню коронавірусів, з того часу як у 2003 році вибухнула епідемія атипової пневмонії (SARS).

Район Чімсачой, Гонконг

Янь Лімен виросла і здобула освіту в Китаї. Як розповідає жінка, в кінці грудня її керівник, професор Лео Пун, дав завдання: використати її зв'язки в Китаї, щоб розслідувати ситуацію з вірусом на материку.

«Як референс-лабораторія ВООЗ, вони повинні повідомляти ВООЗ і всьому світу про глобальну ситуацію в галузі охорони здоров'я. Ось чому професор Лео Пун спочатку попросив мене провести секретне розслідування по через мої канали, бо був брак інформації від уряду Китаю», — говорить Янь Лімен.

Через свого друга, вченого з Китайського центру з контролю і профілактики захворювань (China CDC), 31 грудня доктор Янь дізналася про випадок групового зараження серед членів сім'ї, що, за її словами, є явною ознакою передачі інфекції від людини до людини.

«Зробити такий висновок нескладно. Це дуже прості відомості, які ви можете отримати, як тільки поговорите з пацієнтом. Спираючись на відомості, експертам в галузі охорони здоров'я легко зрозуміти: є передача від людини до людини чи ні».

Медичний працівник бере пробу мазка у місцевого жителя для тестування на коронавірус. 15 травня 2020 року Ухань, Китай/STR/AFP via Getty Images

Однак, коли вірусолог передала інформацію професору Лео Пуну, той просто кивнув і сказав, щоб вона продовжувала працювати. Того ж дня ЗМІ Гонконгу процитували професора Лео Пуна, який заявив, що немає ніяких доказів зв'язку між Уханським вірусом і SARS.

Янь розповіла, що професор Малик Пейріс, ще один консультант ВООЗ і співдиректор лабораторії, також знав про спалах епідемії, проте зберігав мовчання.

9 січня ВООЗ виступила із заявою, в якій говорилося, що немає свідчень того, що вірус може легко передаватися між людьми.

«Під час епідемії COVID-19 Всесвітня організація охорони здоров'я обманювала, вона співпрацювала з Комуністичною партією Китаю (КПК) і надавала неправдиву інформацію, наприклад, говорила, що це не пандемія і що немає необхідності ізолювати Китай, маю на увазі заборону на поїздки. А також, що немає сенсу носити маски, використовувати гідроксихлорохін тощо», — відзначає доктор Янь.

Працівниця робить маски на фабриці в Ханьдань, провінція Хебей, Китай, 28 лютого 2020 року. STR/AFP via Getty Images

Вірусолог повідомила, що вона таємно передала інформацію закордонним китайським ЗМІ про те, що відбувається в китайських лікарнях і як влада піддає цензурі інформацію. Однак західні ЗМІ і уряди не звернули уваги на її відомості.

«Я зрозуміла, що англомовні і китайськомовні країни повністю ізольовані один від одної. Наше повідомлення може бути доставлено китайській аудиторії, але за кордоном, коли люди стикаються з пандемією, їх вводить в оману ВООЗ і уряд Китаю», — зазначає Янь.

Тому Янь Лімен вирішила приїхати на Захід і розповісти світу про те, що знає, але ціна, яку їй довелося заплатити, виявилася висока.

«Коли я була ще в літаку, уряд Гонконгу повідомив Міністерство державної безпеки в Пекіні. Потім вони відправили людей у Циндао, моє рідне місто, і погрожували моїй родині».

Янь Лімен розповіла, що китайська влада відкрили фальшивий аккаунт на її ім'я в «Фейсбуці» і поширювала про неї чутки в «Твіттері» і Reddit, намагаючись зіпсувати її репутацію.

«Навіть незважаючи на те, що в журналі Nature є стаття, де я є співавтором, вони заявили, що я брала участь в експерименті всього лише як власниця піддослідного хом'яка. Вони з усіх сил намагалися зганьбити мене, мою репутацію і змусити мене замовкнути », — ділиться Янь.

«Кожен має право знати правду, всі до цього причетні, це стосується вашого здоров'я, фінансів і життя. Тому ми повинні повернутися і знайти того, хто викликав цей спалах епідемії. Я говорю про КПК, потрібно закликати їх до відповідальності», — вважає вірусолог.

В Університеті Гонконгу підтвердили особу доктора Янь як наукового співробітника, але заявили, що її твердження — не більше ніж чутки.

Китайська влада сказала, що нічого не знає про доктора Янь Лімен, а також заявила, що Китай завжди зберігав відкритість під час епідемії.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Влада Китаю знищувала сліди вірусу COVID-19, — вважає гонконзький експерт (ВІДЕО)

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)

«Одинадцять мільйонів масок — усе це мотлох», — заявив федеральний міністр транспорту Німеччини

Comments   

загрузка...