Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У дельфінаріях почнуть виступати роботи

П'ятниця, 31 липня 2020 року
Скріншот/Geo AR Games/youtube.com

У Новій Зеландії фахівці зі спецефектів з компанії Edge Innovations розробили роботів-дельфінів, які замінять тварин в дельфінаріях, яких неможливо відрізнити від справжніх.

Компанія Edge Innovations розробляла роботів спільно з колишніми співробітниками Walt Disney Imagineering. Модель важить 270 кг і тримає заряд протягом 10 годин. Термін придатності в морській воді досягає 10 років. Скелет робота, м'язова тканина такі ж, як у живого дельфіна. Точно так само розподіляється і вага його тіла. Управління — дистанційне.

Скріншот/Geo AR Games/youtube.com

Роботів замовило керівництво китайського дельфінарію, яке не використовує живих дельфінів через заборону уряду на ввезення диких тварин з початку пандемії. Зараз модель проходить тестування в дельфінарії Китаю. Вона настільки успішна, що компанія Edge Innovations планує продати протягом трьох років 150 примірників.

За словами розробника Лі Ванга, на створення робота витрачено 40-60 млн доларів. Однак з часом ці витрати окупляться, оскільки придбання і утримання живого дельфіна набагато дорожче. У неволі ссавці живуть менше 20 років, в той час як в дикій природі 30-50. За 10 років витрати на робота будуть у 3-4 рази меншими, ніж на утримання живого. До того ж він безпечний для людей і не вимагає дресирування.

Дельфіни насправді не люблять розважати глядачів, але змушені робити це за їжу. У неволі вони позбавлені сім'ї та спілкування з собі подібними. Годування прямо пов'язане з виступом; не закінчиш трюк — не виживеш.

Дельфінарії по всьому світу стикаються з усе більш зростаючим тиском. Від керівників організацій вимагають відмовитися від експлуатації живих китів і дельфінів.

«Ми вважаємо, що прийшов час переосмислити підхід до цієї галузі, яка повинна бути більш гуманною і в той же час прибутковою», — вважає колишній директор компанії Walt Disney Роджер Холзберг з Каліфорнії.