Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лікар відчуває тільки неприємні запахи, перехворівши COVID-19

П'ятниця, 7 серпня 2020 року

Лікар втратив нюх після зараження COVID-19 (вірусом КПК*). Через кілька місяців він видужав, але виявив, що тепер відчуває лише неприємні запахи, пише Fox News.

Лікар Дуглас Дітріх, гепатолог в лікарні Маунт-Сінай в Нью-Йорку, в березні заразився на коронавірус і повністю втратив нюх. Після декількох тижнів лікування у відділенні інтенсивної терапії та місяців фізіотерапії, Дітріх почав відновлюватися. Повернулася і чутливість до запахів, але поки тільки до неприємних.

«Я зняв взуття і шкарпетки і раптом відчув неприємний запах, — сказав Дітріх. — І я зрадів, що знову можу відчувати запахи».

Але коли його друг звернув увагу на аромат апельсинів, лікар зрозумів, що не може відчувати запах запашного плода. Тоді Дітріх вирішив випробувати свій нюх.

Частинки червоного апельсина

«Я перевірив свій нюх, засунув обличчя в банку з кавою. Нічого. Я взагалі нічого не відчув», — сказав Дітріх.

«У мене була аносмія, тобто втрата нюху, що характерно для COVID-19», — пояснив лікар, додавши, що він обговорював це питання з неврологом.

«На жаль, від невролога я дізнався, що є два канали запахів, один для неприємних запахів, а інший для приємних. Поки відновився тільки перший канал », — говорить Дітріх.

Альфред-Марк Ілорета-молодший, лікар отоларинголог лікарні Маунт-Сінай, повідомив Fox News, що новий коронавірус зазвичай впливає на нюх заражених пацієнтів:

«Ми вважаємо, що вірус COVID-19 атакує або орган, що відповідає за нюхову чутливість, який називається нюховим нервом, або клітини, що його підтримують і знаходяться навколо нього».

«Запах і смак тісно пов'язані, і невелика зміна в запаху може сильно вплинути на смак, — пояснює доктор Ілорета. — Дослідження показали, що довготермінова втрата нюху може вплинути на настрій».

Що стосується Дітріха, він з нетерпінням чекає того дня, коли, нарешті, відчує аромат ранкової кави замість запаху несвіжих шкарпеток.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...