Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю знищувала сліди вірусу COVID-19, — вважає гонконзький експерт (ВІДЕО)

Четвер, 30 липня 2020 року

Фото: Fusion Medical Animation/unsplash.com / СС0

Юен Квок-Юнг, професор і мікробіолог в Університеті Гонконгу, розповів «Бі-бі-сі» в спеціальній програмі «Панорама: приховування коронавірусу в Китаї», що китайська влада цілеспрямовано намагалася приховати причину спалаху вірусу COVID-19.

12 січня Юен Квок-Юнг поставив діагноз «новий коронавірус» сім'ї з міста Шеньчжень, що знаходиться за 900 км від Уханя. При цьому тільки кілька членів сім'ї їздили в Ухань. Професор негайно попередив Пекін. Однак тільки 20 січня влада Китаю оголосила, що вірус передається від людини до людини.

Юен Квок-Юнг, професор і мікробіолог в Університеті Гонконгу. The Epoch Times

«Підозрюю, що вони намагалися щось приховати в Ухані. Місцева влада, яка повинна негайно передавати інформацію, зробила це не так швидко, як слід було б», — додав професор.

«Коли ми прийшли на ринок «Хуанань», звичайно ж, дивитися було ні на що, тому що ринок вже вичистили. Отже, можна сказати, що знищили докази на місці злочину. А оскільки ринок розчистили, ми не могли визначити носія вірусу, який заразив людей».

Група з реагування на надзвичайні ситуації залишає закритий оптовий ринок «Хуанань», місто Ухань, провінція Хубей, 11 січня 2020 року. NOEL CELIS/AFP via Getty Images

У січні влада покарала декількох лікарів з Уханя, які намагалися попередити про епідемію. Один серед них, лікар Лі Веньлян, згодом заразився вірусом і помер. Його смерть викликала хвилю обурення в інтернеті. Але інтернет-цензори швидко підчистили всю інформацію щодо Лі Веньляна, і уряд спробував відвернути увагу, представивши його, як «мученика».

Професор Юен, як тільки побачив повідомлення лікарів з Уханя в соцмережах, відразу закликав уряд Гонконгу вжити заходів обережності для громадської охорони здоров'я.

«Якщо не використовувати кожну хвилину, то у вас будуть дуже великі неприємності», — сказав професор «Бі-бі-сі».

Лі Веньлян, заражений COVID-19, проходить лікування у відділенні інтенсивної терапії. (Фото взято зі сторінки Лі Веньляна в Weibo)

Аж до 20 січня керівники Комуністичної партії Китаю (КПК) применшували ризик зараження новим вірусом, а також проігнорували попередження лікарів і вчених.

«Пекін болісно сприймає будь-які згадки про те, що дії влади на ранніх етапах епідемії призвели до глобальної катастрофи. Цензура в країні настільки пригнічує, що вона може управляти хронологією і змінювати факти відповідно до її [влади] викладу подій. Цензори з січня ретельно видаляли документальні свідчення, додавали свої події і коментували їх заднім числом, щоб показати активну участь керівництва», — пише в газеті The Guardian Керрі Грейсі, диктор на BBC News і колишній редактор журналу BBC News у Китаї.

«Через сім місяців лікарі і вчені продовжують мовчати, в той час як деякі китайські громадяни, які намагалися зберегти незручні факти або представити іншу версію того, що сталося, пропали».

За словами Грейсі, в Китаї ніхто не наважився оскаржувати офіційну версію подій епідемії. За цією версією, як тільки Пекін отримав явні докази передачі вірусу від людини до людини, він публічно оголосив про це і розробив жорсткі заходи контролю, зокрема закриття Уханя 23 січня.

«Якби влада Китаю ухвалила заходи з 23 грудня по 2 січня, число інфікованих в усьому світі було б нижче на 95%», — сказав «Бі-бі-сі» професор Ендрю Татем з Університету Саутгемптона.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Учені досліджують новий симптом COVID-19: висип у роті

COVID-19 може пошкодити мозок, — дослідження (ВІДЕО)

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...