Неділя, Вер 27, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай може залишитися без зимової Олімпіади через уйгурів

Середа, 5 серпня 2020 року

Відвідувач фотографує логотипи майбутніх зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор у Пекіні 2022 року на Пекінській олімпійській виставці 8 серпня 2018 року. WANG ZHAO/AFP via Getty Images

30 липня Всесвітній уйгурський конгрес (ВУК) закликав Міжнародний олімпійський комітет (МОК) переглянути питання про проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні через «геноцид» уйгурського населення. Як вважає конгрес, рішення суперечить цінностям та принципам, сформульованим в Олімпійській хартії, і духу Олімпійських ігор.

У відкритому листі Томасу Баху, президенту Міжнародного олімпійського комітету (МОК), ВУК звинувачує Китай в «геноциді, злочинах проти людства і застосуванні тортур проти уйгурів та інших тюркських народів» в Сіньцзяні.

Зіткнення китайських поліцейських з уйгурськими жінками на вулиці міста Урумчі, Сіньцзян-Уйгурський автономний район, Китай, 7 липня 2009 року. Guang Niu/Getty Images

У листі йдеться про те, що влада Китаю відправила понад мільйон уйгурів і представників інших меншин в табори, де вони піддаються тортурам, ідеологічній обробці, примусовій праці. Крім того, уряд Китаю також насильно стерилізує уйгурських жінок і вводить заходи по контролю населення для скорочення чисельності уйгурського народу.

«Було б дуже сумно і невтішно бачити, як МОК ігнорує їх тяжке становище і дозволяє уряду здійснювати геноцид проти них для того, щоб провести Олімпійські ігри», — йдеться в листі, підписаному лідером ВУК Долкуном Айса.

Всесвітня уйгурська рада також зазначила, що китайський уряд — найгірший порушник прав людини в світі. Крім уйгурів, влада Китаю також переслідує тибетців, гонконжців, монголів, ханьців і всіх тих, хто закликає до дотримання основних прав і свобод.

Поліцейський загрожує зброєю на мітингу в Гонконгу, 22 грудня 2019 року. Anthony Wallace/AFP/Getty Images

«Жодна країна, яка активно здійснює такі огидні дії, не повинна мати права проводити у себе захід, присвячений гуманності, єдності, миру і братерству», — йдеться в листі.

«Потрібно притягнути [уряд Китаю] до відповідальності за його дії, а не винагороджувати».

Як зазначила Всесвітня уйгурська рада, в минулому МОК не робив значущих дій і дозволив Пекіну провести Олімпійські ігри 2008 року, що призвело до «жахливих репресій і широкомасштабних порушень прав людини з боку китайського уряду».

«Якщо Міжнародний олімпійський комітет дозволить китайському уряду провести зимові Олімпійські ігри 2022 року, це стане найганебнішим рішенням в історії», — каже Айса.

«Якщо МОК дозволить Китаю приймати Зимові ігри 2022 року, значить, він навмисно і свідомо відмовляється від цінностей і принципів, які лежать в основі Олімпійського руху».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...