ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ускладнення після COVID-19: наслідки, що залишаються після хвороби

Велика Епоха
Лікар дивиться на зображення, під час обстеження пацієнта з COVID-19, в лікарні Уханського товариства Червоного Хреста 16 лютого 2020 року. STR / AFP via Getty Images

Епідемія вірусу КПК* (COVID-19) поширилася по світу, заражаючи сотні тисяч людей щодня. Багатьом інфікованим пощастило вижити. Але хоча вони й одужали, все одно страждають від серйозних наслідків хвороби.

Лі Хуа (псевдонім) — лікар великої лікарні, розповів, що в кінці січня його батьки заразилися коронавірусом і кілька місяців пролежали в лікарні.

Після виписки мати постійно страждала від діареї і здуття живота, батько ж від головних болів і відчував слабкість у тілі.

Лі звертався до багатьох лікарів, щоб допомогти батькам поправитися, але без успіху. Він з гіркотою усвідомив, що сучасна медицина тут безсила. Навіть він, лікар першокласної лікарні, нічим не може допомогти.

Ще один лікар з Уханя розповів, що деякі експерти називають коронавірус «ідеальним» вірусом, оскільки потрапляючи в організм нового господаря, вірус прискорює мутацію, щоб швидше адаптуватися до нового середовища.

Він атакує весь організм: від мозку до всіх тканин і органів, тому у деяких пацієнтів неминуче виникають ускладнення.

Дивне здуття живота

Матері Лі 65 років. Після зараження у неї з'явилися легкі симптоми хвороби, температура була нормальною, але виникла діарея і здуття живота. Проблеми зі шлунково-кишковим трактом продовжували мучити жінку і після виписки з лікарні.

Лі проконсультувався з лікарем китайської медицини, який виписав ліки. Мама приймала їх тиждень, і діарея пройшла, змінившись здуттям живота і запором.

«Живіт почав здуватися, мамі було дуже важко. Вона злякалася, що знову заразилася», — розповідає Лі.

Через кілька днів у матері з'явився сильний неприємний запах із рота, а на язиці утворився товстий наліт.

При здутті живота зазвичай радять їсти потроху, але часто. Тому вона їла шість разів на день, маленькими порціями, а також виконувала більше фізичних вправ, але поліпшень не було.

Тоді син став давати мамі корінь ревеню, який використовують у китайській традиційній медицині. На початок липня здуття живота зменшилося, але час від часу знову з'являється.

Крім цього, вона страждає від запорів, тому коли зовсім важко, доводиться робити клізму з гліцерином.

Після кількох місяців мук вага жінки зменшилася з 60 до 45 кг при зрості 1,7 м.

Постійні головні болі

Нерідко зустрічаються випадки серед заражених, коли вірус вражає мозок.

На початку березня команда Ху Бо, завідувача відділення неврології в лікарні «Сехе», провела дослідження серед 214 пацієнтів з коронавірусом.

За результатами, більш ніж у 30% з них виявили порушення нервової системи, зокрема головний біль, епілепсію, а також зниження нюху і смакових відчуттів.

Батько Лі страждає від сильних головних болів.

31 січня йому зробили комп'ютерну томографію (КТ) і виявили запалення легенів, через пару днів чоловіка госпіталізували. 5 березня болі посилилися, до того ж стало важко дихати, тому батька перевели до відділення інтенсивної терапії. 8 березня його стан раптово погіршився, в легенях з'явилися білі ділянки. Через два дні криза минула.

12 квітня батька виписали, але у нього як і раніше болить голова, вдень і вночі, болить так, що він не може заснути:

«Голова немов ось-ось вибухне. Навіть торкатися боляче».

Проблеми з серцем

Батьки тепер дуже легко стомлюються. Подолавши кілька сходових прольотів, вони вже задихаються і довго не можуть віддихатися.

В кінці червня Лі взяв маму на МРТ, де виявилося, що вірус також атакував серце. Хоча функція серця була відновлена, КТ показала, що жирова тканина зовнішнього шару серцевого м'яза постраждала.

Дослідження, опубліковане в медичному журналі JAMA Cardiology, показало, що в Ухані більш ніж в однієї п'ятої заражених виявили пошкодження серця. Причому деякі з них раніше не страждали серцево-судинними захворюваннями.

Розлад слуху, нюху, смакових відчуттів

За словами Лі Хуа, раніше у матері був гострий слух і ясна голова, але тепер фразу доводиться кілька разів голосно повторювати, перш ніж вона почує. Але навіть почувши, вона не відразу розуміє, про що йде мова.

Також погіршилася пам'ять, іноді трясуться руки і рот машинально смикається, як після інфаркту мозку. Іноді, коли жінка клопочеться на кухні, вона раптом починає голосно розмовляти, ніби базікає з кимось, хоча раніше такого не було.

Одного вечора мати Лі робила мокса-терапію*, коли дивилася телевізор, і пропалила шкіру, але нічого не відчула.

Мама Лі не єдина, хто після коронавірусу втратив чутливість до гарячого. В Уханській лікарні провели обстеження виписаних пацієнтів. З'ясувалося, що деякі з них пили окріп, навіть не усвідомлюючи цього, і в результаті спалили слизову рота.

Ще в березні лікарі виявили, що втрата смаку та нюху дійсно стали ознаками зараження COVID-19.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

* Мокса-терапія — лікування прогріванням акупунктурних точок за допомогою тліючої полинової сигари.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Учені досліджують новий симптом COVID-19: висип у роті

Жителі китайського міста залишилися без їжі через раптово введений режим ізоляції (ВІДЕО)

Пекін приховував ключову інформацію про COVID-19, повідомила колишня співробітниця лабораторії Гонконгу (ВІДЕО)

Влада Китаю знищувала сліди вірусу COVID-19, — вважає гонконзький експерт (ВІДЕО)

Аналітики вважають, що причиною падіння цін на мельтблаун у Китаї стала так звана дипломатія масок (ВІДЕО)