П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Президент США Трамп підписав накази про заборону китайських додатків TikTok і WeChat

Середа, 12 серпня 2020 року

Логотип китайського додатку WeChat на екрані планшета, Париж 24 липня 2019 року. MARTIN BUREAU / AFP via Getty Images

6 серпня президент США Трамп підписав накази про заборону китайських додатків TikTok і WeChat, які наберуть чинності через 45 днів. І хоча увага західного суспільства більше прикута до битви за TikTok, але насправді заборона WeChat завдав удар майже в саме серце Китаю, оскільки цей додаток тісно переплетений з кожним аспектом економічного та соціального життя китайців, повідомляє The Washington Post.

«Ясно, що адміністрація Трампа націлена на послуги, які лежать в основі китайського суспільного життя, комерції та транскордонного бізнесу», — йдеться в статті.

«WeChat — це не просто додаток для бесід, — зазначає Даніель Кейв, заступник директора Міжнародного центру кіберполітики Австралійського інституту стратегічної політики. — Це один із небагатьох універсальних супердодатків у світі, оскільки користувачі з його допомогою отримують новини, оплачують рахунки, бронюють поїздки і роблять покупки в інтернеті».

Реклама додатка WeChat, що належить китайській компанії Tencent в міжнародному аеропорту Гонконгу. 21 серпня 2017 року, Гонконг. RICHARD A. BROOKS/AFP via Getty Images

Китайські компанії ніколи не користувалися довірою в питанні захисту конфіденційності даних. Незважаючи на те що компанія Tencent, розробник WeChat, неодноразово заявляла, що дані міжнародних користувачів зберігаються за кордоном, діяльність WeChat на західних ринках як і раніше дуже обмежена. Але контроль WeChat над китайцями, які живуть закордоном.

«Як і TikTok, WeChat автоматично захоплює великі обсяги інформації своїх користувачів. Подібний збір даних є загрозою, оскільки надає Комуністичній партії Китаю (КПК) доступ до особистої та конфіденційної інформації американців.

Крім того, додаток збирає особисту і службову інформацію про китайських громадян, які відвідують Сполучені Штати, що дозволяє КПК відстежувати китайських громадян, які можуть вперше у своєму житті користуватися благами вільного суспільства», — йдеться в указі Трампа.

«За повідомленнями, WeChat, як і TikTok, також піддає цензурі контент, який компартія Китаю вважає політично чутливим, і може також використовуватися для поширення неправдивої інформації в інтересах КПК».

Пасажири з гаджетами в вагоні метро, 17 листопада 2014 року, Пекін. Fred Dufour/AFP/Getty Images

Згідно з дослідженнями, WeChat залишається найпопулярнішим джерелом новин у китайських громадах за кордоном, через що закордонні китайці уразливі перед потоком неправдивої інформації в додатку.

У 2018 році, дослідник з Tow Center for Digital Journalism виявив, що в США 79% опитаних користувачів WeChat читають політичні новини в групових чатах.

Опитування китайців в Австралії також показало, що більш ніж 60% учасників опитування назвали WeChat своїм основним джерелом новин та інформації.

В інтерв'ю китайській The Epoch Times експерт з питань Китаю, Хен Хе, сказав, що WeChat — важливий інструмент для втручання компартії Китаю у внутрішні справи США.

Оскільки основне джерело інформації для більшості американців китайського походження — WeChat, то з позиції влади Китаю WeChat обмежує небажану інформацію ефективніше, ніж будь-який інший інструмент в минулому.

Китайська влада також за допомогою історії повідомлень в WeChat відстежує політичних дисидентів у Китаї, блокує акаунти зарубіжних користувачів і постійно стежить за новинами в групах.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Місцева влада Японії припиняє використання офіційних аккаунтів у TikTok з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Південна Корея оштрафувала TikTok за збір даних про неповнолітніх користувачів (ВІДЕО)

Huawei тепер шпигує і в хмарі?

Чому TikTok вже заборонили в Індії і хочуть заборонити в США і Австралії? (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...