ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська компанія Huawei може втратити провідні позиції через санкції США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Логотип Huawei над стендом компанії на Всесвітньому мобільному конгресі GSMA Mobile World Congress, Барселона, 26 лютого 2019 року. David Ramos/Getty Images

Через санкції США у китайської компанії Huawei закінчуються власні високопродуктивні мікросхеми для смартфонів, і можливості компанії, які забезпечили б майбутнє постачання, також можуть бути обмежені, пише CNBC.

Неможливість отримати сучасні мікросхеми поставить під загрозу статус Huawei як найбільшого у світі виробника смартфонів, а також зведе нанівець багатомільярдні продажі китайського технологічного гіганта.

У травні цього року Міністерство торгівлі США ввело поправки в правила експорту, згідно з якими іноземні виробники, що використовують американське обладнання для виробництва мікросхем, повинні отримати ліцензію, перш ніж зможуть продавати напівпровідники Huawei.

Ця заборона фактично поширюється майже на всіх світових виробників високопродуктивних мікросхем.

Логотип компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC)
Логотип компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC)

Huawei розробляє власні мікросхеми через дочірню компанію HiSilicon, але насправді ці напівпровідники, які випускаються під торговою маркою Kirin, виробляються тайванською компанією Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Через санкції виробництво чіпів Kirin припиниться 15 вересня.

«Це величезна втрата для нас», — заявив Річард Ю, генеральний директор Huawei.

«У цьому році може з'явитися останнє покоління високопродуктивних мікросхем Kirin від Huawei», - сказав він, додавши, що у компанії «немає ні мікросхем, ні постачань».

У Huawei «закінчуються варіанти» для придбання мікросхем

«У Huawei закінчуються варіанти для придбання наборів мікросхем», — сказав CNBC Ніл Мостон, гендиректор компанії Strategy Analytics.

Мостон визначив п'ять варіантів розвитку подій для Huawei, проте з усіма є «серйозні проблеми».

За його словами, Huawei може продовжувати використовувати процесори Kirin і в підсумку перейти на спільне виробництво з SMIC, найбільшим китайським виробником напівпровідникових виробів.

Але SMIC також використовує американське обладнання для виробництва мікросхем, тому компанія не може постачати мікросхеми Huawei. Крім того, SMIC значно відстає від технологій TSMC.

Логотип Huawei на конференції Huawei Connect
Логотип Huawei на конференції Huawei Connect

Financial Times раніше повідомляла, що мікросхеми Kirin випускаються на трьох заводах TSMC по нормах 16, 12, 7 і 5 нанометрів, що складає 20% від виробництва TSMC.

За словами Кріса Сю, аналітика компанії Trendforce, компанія SMIC теоретично може замінити виробництво 12- і 16-нм технологій, але їй нічого запропонувати натомість більш розширеним можливостям TSMC.

Інша китайська компанія Unisoc, що розробляє власні набори мікросхем, виробляє напівпровідники низького рівня, які не відповідають потребам Huawei.

«Unisoc потрібні роки на те, щоб збільшити масштаби й підвищити якість», — каже Мостон.

Він також вважає, що Samsung, який виробляє власні набори мікросхем, можливо, не захоче ділитися чіпами з Huawei, своїм найзапеклішим конкурентом в галузі смартфонів. Крім того, в політичних питаннях Південна Корея зазвичай встає на сторону США.

Напівпровідники на платі для відеокамери Samsung
Напівпровідники на платі для відеокамери Samsung

Американський виробник мікросхем Qualcomm закликає уряд США скасувати заборону, яка не дозволяє йому продавати мікросхеми Huawei, як повідомляє The Wall Street Journal.

«Але з урахуванням майбутніх напружених листопадових виборів у США важко уявити, що в цьому році їх позиція пом'якшиться», — вважає Мостон.

Співпраця між Huawei і тайванською компанією MediaTek — найбільш перспективний варіант для Huawei, вважає аналітик. Однак, MediaTek виробляє мікросхеми для мобільних пристроїв низької та середньої якості, при цьому компанія покладається на TSMC по частині виробництва, що також може привернути увагу США.

До цього часу Huawei використовувала мікросхеми Kirin власної розробки, тому якщо Huawei буде змушена звернутися до звичайного постачальника, це завдасть шкоди бізнесу компанії, вважає аналітик Canalys Ніколь Пен.

«Якщо вони [Huawei] скористаються стандартним рішенням, їх буде складно відрізнити від тих же Oppo, Vivo і Xiaomi. Очікується, що вони втратять конкурентну перевагу перед китайськими гравцями, особливо вищого класу», - говорить Пен.

«Таким чином, передбачається, що буде складно зберегти провідні позиції».

Huawei може пережити 2020 рік, але перші два роки буде складно

Виручка споживчого підрозділу Huawei, яка включає в себе смартфони й ноутбуки, у 2019 році склала 467,3 млрд юанів. На ці підрозділи припадає понад 50% від загального обсягу продажів компанії.

Тепер здається, що будь-який крок поставить під загрозу продажі на мільярди доларів.

Мостон сказав CNBC, що Huawei може пережити 2020 рік, але наступні два роки можуть бути дуже важкими для компанії.

«Закордонні продажі, ймовірно, впадуть, а підрозділ смартфонів скоротиться», — вважає аналітик.

Bloomberg повідомив з посиланням на джерела, що запаси деяких мікросхем власної розробки, необхідних для телекомунікаційного обладнання Huawei, закінчаться до початку 2021 року.

Будівництво Китаєм заводу з виробництва мікросхем без американського обладнання і технологій — нездійсненна мрія, тому що для цього потрібні машини для ультрафіолетової літографії від нідерландської компанії ASML Holding NV — необхідна умова для виробництва чіпів наступного покоління.

Згідно з даними Bloomberg, в машинах ASML також використовуються американські технології.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Монополія Huawei в Африці ретельно аналізується міжнародними експертами