ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Якщо справа дійде до палати представників — Трамп може перемогти на виборах

Велика Епоха
Президент США Дональд Трамп виступає в залі для брифінгів у Білому домі, Вашингтон, 24 листопада 2020 року. Chip Somodevilla/Getty Images

Президент Дональд Трамп може бути переобраний на другий термін, якщо вибори 2020 року дійдуть до того етапу, коли рішення буде залежати від Палати Представників Конгресу США, заявив на цьому тижні її член Мо Брукс.

Якщо ні Трамп, ні кандидат в президенти від Демократичної партії Джо Байден не наберуть 270 або більше голосів виборників, то наступного президента вибере палата представників.

В цьому випадку делегація від кожного штату отримує один голос. Зараз в нижній палаті конгресу США більшість місць займають члени Республіканської партії.

Член палати представників Мо Брукс виступає під час маршу за робочі місця в Парку Верхнього Сенату біля Капітолійського пагорба, Вашингтон, округ Колумбія, 15 липня 2013 р. Drew Angerer/Getty Images

«У палаті представників 26, може й 27 делегацій, більшість з яких — конгресмени-республіканці, і ще 20 делегацій з більшістю конгресменів-демократів», — сказав Брукс на FM Talk 1065.

«Я не можу говорити за інших сенаторів чи інших конгресменів. Але я, як людина, яка була в політиці вже кілька десятиліть і дуже багато бачила, вважаю, що Джо Байден не переміг у колегії виборців. Було б непогано, якби ми якимось чином могли обмежити процес вибору переможців колегією виборців лише законними голосами американських громадян, які мають право голосу», — додав Брукс.

Палата представників обирає президента, а Сенат обирає віцепрезидента. У січні 2021 року в Джорджії пройде другий тур виборів у Сенат, якщо Республіканська партія виграє два місця, то перевага виявиться на її боці.

Алан Дершовіц, професор права Гарвардського університету, поділяє точку зору Брукса.

«Він [Трамп] намагається скасувати 270 голосів Джо Байдена, подавши позови в Пенсільванії, Джорджії, Неваді, Мічигані й Аризоні», — сказав недавно Дершовіц.

«Якщо йому вдасться утримати число Байдена нижче 270, тоді справу буде передано в палату представників, де, звичайно ж, республіканці становлять більшість серед делегацій від штатів, — каже Дершовіц. — Він намагається слідувати сценарієм трьох виборів XIX століття».

Адвокат Алан Дершовіц, член юридичної команди президента Дональда Трампа, говорить з пресою в приймальні Сенату під час слухання справи про імпічмент в Капітолії, Вашингтон, 29 січня 2020 року. Mario Tama/Getty Image

Вибори XIX століття, згадані Дершовіцем, — це перемога Томаса Джефферсона в 1801 році, Джона Квінсі Адамса в 1824 році і Ратерфорда Бьорчарда Хейса в 1877 році.

На загальних виборах 1800 року і Джефферсон, і Аарон Берр отримали 73 голоси вибірників, тому, згідно з Конституцією, майбутнього президента мала вибрати палата представників.

У той час були дві партії: Демократично-республіканська і Федералістська. Федералістська партія займала більшість місць в палаті представників і контролювала 8 штатів, а Демократично-республіканська партія — 7 штатів. Після 36 турів голосування Джефферсон отримав підтримку 10 штатів, Берр — 4 штатів, ще 2 штати утрималися.

Після виборів Конгрес прийняв Дванадцяту поправку до Конституції США.

На виборах 1824 роки жоден з чотирьох кандидатів не отримав більшості голосів. Зрештою рішенням палати представників президентом став Джон Квінсі Адамс.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Пенсільванія в очікуванні переможця. Суддя призупинила підтвердження результатів виборів (ВІДЕО)

Команда юристів провела пресконференцію з питання фальсифікації виборів і судових розглядів у США

Програмне забезпечення таємно маніпулювало голосами виборців у США, — адвокат Сідні Пауелл

Байдена президентом офіційно не оголосили, — голова судового комітету Сенату США Ліндсі Грем

Експеримент вдався: виборча комісія у США прийняла конверти з підробленими підписами

Доказів фальсифікації виборів у США досить, щоб почати масштабне кримінальне розслідування (ВІДЕО)

Інсайдер розкриває нові факти у справі про шахрайство під час підрахунку голосів у США (ВІДЕО)

Для 85% американців підрахунок законних голосів — пріоритет