П'ятниця, Січ 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Імпортні заморожені продукти винні у COVID-19, — оголосила компартія КНР

Вівторок, 1 грудня 2020 року

Китайські продавці готують креветки для продажу на ринку в Пекіні, 19 липня 2007 року. TEH ENG KOON/AFP/Getty Images

У зв'язку зі швидким зростанням числа хворих вірусом КПК* (COVID-19) комуністичний режим КНР через державні ЗМІ поширює нову заяву про те, що вірус уже існував в інших країнах до того, як його виявили в кінці минулого року в Ухані, повідомляє VOA.

Це остання версія про джерело коронавірусу, яку висунула Комуністична партія Китаю (КПК) з моменту початку пандемії.

Китайська пара в плащах і захисних масках робить покупки в супермаркеті в Пекіні, Китай, 11 лютого 2020 року. Kevin Frayer/Getty Images

До цього влада неодноразово змінювала свої заяви, вказуючи то на Італію, то на Іспанію і США, як на джерела вірусу. У березні цього року представник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні звинуватив американських військових в тому, що вони привезли вірус в Ухань, і зажадав від США пояснень.

Після таких висловлювань президент США Дональд Трамп попередив владу Пекіну, що це вони несуть відповідальність за глобальну пандемію вірусу, і сказав, що світ «повинен притягнути Китай до відповідальності за його дії», які привели до глобальної пандемії COVID-19.

«У перші дні поширення вірусу Китай заборонив поїздки всередині країни, дозволивши при цьому вилітати з Китаю і заражати світ, — нагадав Трамп. — Китайський уряд і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка, по суті, контролюється Китаєм, помилково заявили, що немає ніяких доказів передачі вірусу від людини до людини».

На думку політичних оглядачів, можливо, через побоювання, що США і західні країни об'єднаються для притягнення Пекіну до відповіді, китайська влада перестала сипати обвинувачення на адресу Сполучених Штатів і під шумок переклала вину на імпортні заморожені продукти.

Ухань, де вперше виявлений вірус, — найбільш постраждалий від епідемії район. Тут розташоване одне з головних, як вважають, джерело вірусу — гуртовий ринок диких тварин і морепродуктів «Хуанань».

Співробітники санітарної групи швидкого реагування проводять обшук на закритому гуртовому ринку морепродуктів «Хуанань» в місті Ухань, провінція Хубей, 11 січня 2020 року. NOEL CELIS/AFP через Getty Images

Керівництво компартії Китаю заперечує, що Ухань є місцем виникнення нового коронавірусу, і завжди відхиляла міжнародні заклики до розслідування.

Майже через рік після початку епідемії офіційні ЗМІ КПК знайшли нову мішень. Тепер джерело епідемії, за їхньою версією — імпортовані заморожені продукти.

На доказ цього ЗМІ посилаються на сліди коронавірусу на упаковці імпортних заморожених продуктів, а також наукові статті, в яких стверджується, що коронавірус поширився в Європі раніше, ніж вважалося раніше, пише Reuters.

«COVID-19 виник не в Ухані, в центральному Китаї, а міг з'явитися через імпортовані заморожені харчові продукти й упаковку: експерти», — йдеться в повідомленні «Женьмінь жибао», офіційній газеті компартії.

Вулиця Уханя після закриття міста. Stringer/Getty Images

На відміну від інших країн, комуністичний режим Китаю вважає упаковку для заморожених продуктів загрозою поширення коронавірусу, пише Reuters. Тому вони посилили перевірки і зробили ряд оголошень про те, що знайшли вірус на упаковці охолоджених продуктів.

Приблизно за останні п'ять місяців КПК заявила, що виявила сліди нового коронавірусу на багатьох привезених заморожених продуктах або упаковці, в тому числі на креветках з Еквадору, кальмарах з Росії, рибі з Норвегії та Індонезії, курячих крильцях з Бразилії, а також на яловичині й тельбухах з Бразилії, Болівії і Нової Зеландії.

Заяви влади Пекіна викликали осуд в міжнародному співтоваристві. Експортери замороженої продукції ставлять під сумнів наукові дані, які стоять за цими звинуваченнями, і вважають, що влада ввела несправедливі торгові обмеження.

У відповідь чиновники КПК заявили, що це додаткові заходи для запобігання епідемії вірусу.

Медичний працівник бере зразок мазка у місцевого жителя для тестування на вірус КПК в Ухані, Китай, 15 травня 2020 року. STR/AFP через Getty Images

У компартії Китаю відсутні авторитетні стандарти для визначення джерела вірусу на замороженій продукції.

Два тижні тому в місті Тяньцзінь з'явилися нові випадки зараження. Чиновники запідозрили, що джерело інфекції — рулька з Німеччини. Однак незабаром газета «Женьмінь жибао» повідомила, що, за словами заступника директора Центру по контролю і профілактики захворювань Тяньцзіня, джерелом були свинячі голови з Північної Америки!

Global Times, націоналістичний таблоїд «Женьмінь жибао», також просуває теорію про те, що COVID-19 виник за межами Китаю.

«Коли і де почав поширюватися вірус? Відстеження вірусу не може відповісти на всі питання, але дуже ймовірно, що вірус співіснував в декількох місцях до того, як був виявлений в Ухані», — сказав Global Times Цзен Гуан, колишній головний епідеміолог Китайського центру з контролю і профілактики захворювань, 24 листопада.

Жінка в масці проходить повз символ серпа і молота під час ярмарку в місті Карбальіно, на північному заході Іспанії, 16 травня 2020 року. MIGUEL RIOPA/AFP via Getty Images

Як повідомляє Reuters, Цзен Гуан і державні ЗМІ КПК посилаються на статтю, опубліковану Національним інститутом онкології в Італії, в якій говориться, що антитіла до COVID-19 знайшли в зразках хворих на рак, взятих в Італії у жовтні минулого року.

В іншій статті, опублікованій раніше в цьому році, стверджувалося, що сліди SARS-Cov-2 виявили в пробах стічних вод Барселони в березні 2019 року.

«Гучні затвердження, підкріплені хиткими доказами, широко висвітлюються без необхідної перевірки і вивчення більш широкого спектра наявних доказів», — написав у Твіттері Франсуа Балу, професор Інституту генетики Університетського коледжу Лондона.

За словами вченого, навіть якщо вірус присутній в Італії у вересні, це не обов'язково означає, що він виник там.

«Одним з переконливих доказів є те, що найближчий до SARS-Cov-2 вірус, який нам відомий, поширений серед кажанів у Китаї», — сказав професор в інтерв'ю Reuters.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Головний лікар Moderna: немає ніяких доказів, що вакцина знизить передачу COVID-19 (ВІДЕО)

Немає досліджень, які доводять, що широке використання масок знижує передачу COVID-19

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Comments   

загрузка...