Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Головний лікар Moderna: немає ніяких доказів, що вакцина знизить передачу COVID-19 (ВІДЕО)

П'ятниця, 27 листопада 2020 року

На знімку зображені шприц і флакон з написом «Вакцина Covid-19» поруч з логотипом біотехнологічної компанії Moderna, 18 листопада 2020 року. JOEL SAGET/AFP via Getty Images

Останнім часом з'являються обнадійливі новини про декілька успішних вакцинах проти COVID-19 (вірусу КПК*). Однак за словами експерта з біотехнологічної компанії Moderna, не варто переоцінювати вакцину.

За результатами дослідження, вакцина може запобігти зараженню, однак немає доказів того, що вона запобігає поширенню вірусу серед людей, заявив Тал Закс, головний лікар компанії Moderna, чия вакцина показала 95% ефективності.

«Думаю, нам потрібно проявляти обережність при вакцинації і не переоцінювати результати», — попередив Закс під час інтерв'ю Axios.

«Коли ми почнемо впроваджувати цю вакцину, у нас не буде достатньої кількості конкретних даних, щоб довести, що ця вакцина знижує передачу», — додав він.

«Чи вірю я, що вона знижує передачу? Звісно так. Я говорю це на основі науки. Але немає ніяких доказів. Думаю, важливо, щоб ми не змінювали поведінку тільки через вакцинацію».

Минулого тижня компанія Moderna повідомила, що її експериментальна вакцина від коронавірусу показала майже 95% ефективності на третій стадії випробування. Компанії Pfizer і AstraZeneca також заявили про успішні випробування вакцини.

Зауваження Закса служать ще одним сигналом: навіть якщо фармацевтичні компанії будуть швидкими темпами виробляти безпечні та ефективні вакцини, все одно буде потрібен час, щоб покласти край глобальній пандемії і допомогти економіці відновитися.

Дослідник працює над вакциною проти нового коронавірусу COVID-19 в дослідницькій лабораторії Копенгагенського університету, Копенгаген, Данія, 23 березня 2020 року. THIBAULT SAVARY/AFP via Getty Images

20 листопада компанія Pfizer подала заявку в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на реєстрацію вакцини для використання в надзвичайних ситуаціях. Очікується, що Moderna зробить такий же запит в найближчі кілька тижнів.

Офіційні представники США заявляють, що планують підготувати мільйони доз вакцини до кінця цього року. Однак, як передбачається, вакцина не набуде широкого поширення до наступної весни.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Немає досліджень, які доводять, що широке використання масок знижує передачу COVID-19

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)

При COVID-19 не рекомендується регулярно використовувати дезінфекційні засоби

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Comments   

загрузка...