Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Британський політичний оглядач: китайська компартія робить світ хворим, Захід не може схилити голови

Четвер, 5 листопада 2020 року
Китайські міліціонери йдуть повз закритий вхоід у Заборонене місто, Пекін, Китай, 26 січня 2020 року. Betsy Joles/Getty Images

«Захід не повинен схилятися перед китайським режимом, через який світ захворів», така назва статті Чарльза Мура, політичного оглядача The Telegraph і біографа Маргарет Тетчер.

З появою коронавірусу (вірусу КПК*) все змінилося. Створили його навмисно або ж випустили випадково, так чи інакше, майже весь світ прийшов через пандемію в жах. Якби Комуністична партія Китаю (КПК) з початку не приховувала того, що відбувається, і діяла як слід, можна було б уникнути сотень тисяч смертей, зазначає автор.

Будівля лабораторії з четвертим рівнем біобезпеки в Уханському інституті вірусології, провінція Хубей, Китай, 17 квітня 2020 року. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

«Люди, нарешті, стали звертати пильнішу увагу на комуністичний режим Китаю, і їм не сподобалося те, що вони побачили».

Мур зазначив, що міжнародну громадськість вразила секретність, репресії, пропаганда і нелюдяність КПК. Ні в якому разі не новина, що компартія переслідує уйгурів і тибетців, насильно видаляє органи, пригнічує Гонконг і загрожує Тайваню.

Західний світ теж подивився на себе з боку і зауважив, що багато у вищих ешелонах захоплені м'якою силою КПК, що стало результатом роботи Робочого відділу Єдиного фронту** компартії, пише Мур.

Культурні установи, в тому числі престижні університети, такі як Кембридж, отримували гроші від КПК, сподіваючись, що ніхто не дізнається про умови угоди. Колишній високопоставлений держслужбовець, титани-промисловці й навіть один із лордів-лейтенантів, представник королеви, виявилися членами правління Huawei у Великобританії.

Логотип Huawei на конференції Huawei Connect 2019, Шанхай, 18 вересня 2019 року. STR/AFP via Getty Images

Тільки після спалаху епідемії COVID-19 британський уряд із запізненням прислухався до попереджень про загрозу національній і міжнародній безпеці з боку комуністичного режиму і вирішив відмовитися використовувати обладнання Huawei для створення мережі 5G, йдеться в статті.

Навіть консервативні депутати, які не переживали за зовнішню політику, створили дослідну групу з Китаю (China Research Group) для відстеження загрози з боку КПК.

Однак тепер все знову ніби змінилося. Китай першим зіткнувся з вірусом, а тепер заявляє, що першими з ним впорався і що в попередньому кварталі економічний зріст Китаю був набагато кращий, ніж у будь-якої західної країни.

«Схоже, що режим, який заразив світ, виграє завдяки цьому. Коронавірус став найуспішнішим і воістину неперевершеним експортом Китаю у 2020 році», — пише Мур.

Нова концепція така: забудьте про те, з кого почалася епідемія, «цінності» комуністичного режиму Китаю краще справляються з вірусом, ніж західні.

«Ми повинні схилитися перед режимом, через який захворіли. Це здається неймовірним доводом. Ми ніколи б не подумали так міркувати про Америку або Великобританію, якби хтось із них першою поширив Covid по світу; проте диктаторський режим ми просто відпустили».

Автор посилається на китайського експерта Чарльза Партона, який схарактеризував боротьбу між КПК і Заходом як «Війну цінностей».

«Голова Сі продовжує говорити про "основні цінності соціалізму", всі вони однаково недемократичні. Ми повинні протиставити цим цінностям свої», — підкреслює Мур.

Порожній головний проспект Тірани під час пандемії COVID-19, Албанія, 14 березня 2020 року. GENT SHKULLAKU/AFP via Getty Images

В інтерв'ю The Epoch Times У Веньсінь, директор Німецької міжнародної асоціації з прав людини (IGFM) і експерт по Китаю, сказав, що вигоди і ліві течії змусили багато західних країн тимчасово забути про основи основ держав, але європейські цінності глибоко вкоренилися, їх складно повністю зруйнувати.

У Веньсінь впевнений, що зрештою вони відмовляться від КПК, яка дотримується диктатури і тиранії, і виберуть свободу, права людини і верховенство закону.

Французький сенатор Олів'є Кадік також недавно сказав в інтерв'ю NTDTV, що якщо члени парламентів з усього світу, хто захищає демократичні цінності, згуртуються, у КПК не буде ніяких надій на перемогу.

«Тепер нам потрібно якомога швидше вжити ефективних заходів, щоб так далі не тривало. Чи правда уряди усвідомили загрозу, яку КПК представляє для демократії? Можу сказати вам, що так, я не сумніваюся в цьому».

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

** Єдиний фронт — політичне об'єднання, номінально є народним фронтом і очолюється Комуністичною партією Китаю.