П'ятниця, Гру 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нові докази появи COVID-19 ще у вересні 2019 року

П'ятниця, 16 жовтня 2020 року

Медичний працівник у відділенні, створеному для пацієнтів з COVID-19 в Лімі, Перу, 27 лютого 2020 року. ERNESTO BENAVIDES/AFP via Getty Images

Серія документів, які просочилися показують, що пацієнти з симптомами, схожими на COVID-19, були госпіталізовані в Ухані за кілька місяців до офіційного повідомлення про епідемію.

Це знову повертає до питання, коли саме вірус КПК* (коронавірус) почав поширюватися в Китаї.

Принаймні один пацієнт із симптомами, схожими на COVID-19, пройшов лікування у вересні 2019 року, згідно з даними лікарень, отриманим The Epoch Times з надійного джерела, що має доступ до урядових документів. Ще десятки були госпіталізовані протягом наступного місяця.

Лікарні Уханя також повідомили про декілька випадків смерті в жовтні 2019 року від важкої пневмонії, інфекцій легенів та інших симптомів, схожих на COVID-19.

Міська комісія охорони здоров'я публічно оголосила про спалах нової форми пневмонії тільки 31 грудня 2019 року, після того, як в соціальних мережах з'явилися повідомлення лікарів.

У листі від 19 лютого, отриманого The Epoch Times, національна група з розслідування, створена центральним урядом, заявила, що бажає відстежити ранні випадки захворювання.

Вона запросила у місцевої влади дані з усіх медичних установ Уханя за період з 1 жовтня по 10 грудня 2019 року. В тому числі інформацію про пацієнтів, які відвідували клініки поблизу від ринку морепродуктів «Хуанань», який спочатку був ідентифікований офіційними особами як джерело спалаху.

Також потребували відомості про 10 перших випадків з подібними симптомами в кожному медичному закладі; і про смертність від пневмонії з симптомами, подібними COVID-19.

У листі говорилося, що дев'ять лікарень, які прийняли найбільшу кількість пацієнтів з COVID-19 в місті, зіграли ключову роль в розслідуванні.

У відповідь на запит The Epoch Times отримала частину записів з 11 лікарень.

Скріншот документа про пацієнтів, які померли від COVID-подібних симптомів у Уханській лікарні традиційної китайської медицини, провінція Хубей, Китай, 21 лютого 2020 року. Частина інформації відредагована The Epoch Times, щоб захистити конфіденційність пацієнтів. (The Epoch Times)

Попри зібрані дані, 26 лютого цільова група по боротьбі з епідемією в Ухані повідомила ЗМІ, що першим зареєстрованим пацієнтом був чоловік на ім'я Чен, який захворів 8 грудня 2019 року.

Неясно, чи проводила влада будь-які розслідування випадків, які були до лютого 2020 року.

Деяким експертам розслідування здалося досить вузьким і запізнілим.

«Чому в цьому районі вибухнуло таке масове респіраторне захворювання, чому вони не відстежили всі інші лікарні?» — вдавався в питання Шон Лін, колишній директор лабораторії вірусних захворювань у Дослідницькому інституті Уолтера Ріда, в інтерв'ю The Epoch Times.

«Це повинно було бути зроблено давно», — сказав він, назвавши запізніле розслідування «смішним».

Пацієнти з підозрою на вірус COVID-19

В отриманих документах були записи про дев'ять смертельних випадках через стан, подібний COVID-19, в трьох лікарнях Уханя.

П'ятеро з них захворіли на важку пневмонію і померли в період з листопада по грудень 2019 року в Уханській лікарні № 6, однієї з лікарень, ніж зазначені у запиті.

У жовтні в лікарні традиційної китайської медицини Уханя померли ще три людини. У лікарні № 8 Уханя зафіксована одна смерть.

Скріншот документа про пацієнтів, які померли від COVID-подібних симптомів в Уханській лікарні Пурен Цзянган, провінція Хубей, Китай, 21 лютого 2020 року. Частина інформації відредагована The Epoch Times, щоб захистити конфіденційність пацієнтів. (The Epoch Times)

Пацієнти вмирали в період від кількох днів до чотирьох тижнів після появи перших симптомів.

Сюй Чженьцяня, наприклад, госпіталізували в лікарню № 6 Ухань. 1 жовтня 2019 року у 82-річного чоловіка почали проявлятися симптоми, зокрема напади кашлю без видимої причини і кашель з білою мокротою, що є ознакою респіраторної інфекції, згідно з клінічним описом лікарні. Пацієнта перевели з іншого закладу незадовго до його смерті 3 листопада.

Скріншот документа з подробицями про пацієнта з симптомами, схожими на COVID, в лікарні № 6 Уханя, 21 лютого 2020 р. Частина інформації відредагована The Epoch Times для захисту конфіденційності пацієнтів. (Надано The Epoch Times)

У трьох інших пацієнтів тієї ж лікарні також було утруднене дихання перед смертю. Їх комп'ютерна томографія показала нечіткі плями в легенях — патерни, що належать до уражень і спостерігаються у деяких пацієнтів з COVID-19.

У документах також ідентифіковано не менше 40 інших пацієнтів з підозрою на COVID-19 у восьми лікарнях. Найпершим був 67-річний Сяо Няньгуй, у якого з'явилися симптоми 25 вересня 2019 року.

Відсутність прозорості в Китаї була піддана серйозній критиці з боку державних чиновників різних країн. Китайська влада незмінно відмовлялася допускати міжнародних експертів для вивчення епідемії в країні.

Джерело: https://www.theepochtimes.com/china-saw-covid-19-like-patients-months-be...

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

32 000 медичних експертів по всьому світу підписали декларацію проти карантину

Імунітет після хвороби COVID-19 зберігається лише 4 місяці, — дослідження

Ліки від виразки ефективні проти вірусу COVID-19, виявили гонконзькі вчені

Експерт ВООЗ попереджає про шкоду жорстких карантинних заходів проти COVID-19

Дезінфекційні засоби від COVID-19 можуть шкодити здоров'ю

КНР просить ВООЗ прискорити видачу дозволу на застосування вакцини від COVID-19

Comments   

загрузка...