Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мільярдер Чак Фіні роздав свої гроші і дуже радий цьому (ВІДЕО)

Вівторок, 22 вересня 2020 року
Фото: atlanticphilanthropies.org

Колишній мільярдер зі США Чак Фіні мріяв про те, щоб його кошти приносили користь людям. Тому останні 40 років він займався тим, що направляв їх на благодійність.

Нарешті у віці 89 років він закінчив роздачу своїх мільярдів і 14 вересня 2020 року оголосив про закриття благодійного фонду The Atlantic Philanthropies, яким володів від 1982 року.

Чарльз або Чак Фіні (повне ім'я Charles Francis Feeney) — засновник міжнародної мережі магазинів Duty Free Shoppers, мільярдер і філантроп. Він став першим, хто за життя пожертвував велику частину своїх заощаджень, причому найчастіше робив це анонімно.

Чак Фіні відомий тим, що веде дуже скромний спосіб життя: не має автомобіля і їздить на метро, ​​а також практично не дає інтерв'ю. Його ідеї та вчинки вплинули на багатьох і стали натхненням для різних багатіїв і знаменитостей, у тому числі Білла Гейтса і Уоррена Баффета.

За останні десятиліття Чарльз Фіні витратив на благодійні цілі понад 8 мільярдів доларів. Як відомо, у 2012 році він відклав «на пенсію» для себе і своєї дружини близько двох мільйонів доларів. Таким чином, мільярдер віддав на 375000% більше грошей, ніж залишив собі.

Прихильники підходу Фіні «Giving While Living» («Віддавай, поки живеш») говорять, що, оскільки ми не можемо забрати багатство із собою в могилу, набагато краще роздати його за життя, ніж заповідати на благодійність, оскільки так ми самі можемо контролювати, куди підуть гроші, а також побачити результат наших вкладень.

Куди пішли мільярди Чака Фіні:

1. На сферу освіти — близько 3,7 мільярда доларів.

2. На соціальну сферу і права людини (зокрема гранти на скасування смертної кари у США) — понад 870 мільйонів доларів.

3. На сферу охорони здоров'я — більше 700 мільйонів доларів.

4. Інші пожертвування в різних країнах світу (в Ірландії, В'єтнамі, США, Австралії та Південній Африці).

В інтерв'ю журналу Forbes Чарльз Фіні повідомив, що дуже задоволений тим, як все обернулося. Він висловив свою вдячність людям, із якими працював у благодійних проектах. А тим, хто зацікавився рухом «Віддавай, поки живеш», Чак Фіні радить: «Спробуйте, і вам сподобається».

Читайте далі:

Супермодель розповіла про жорстоке переслідування своїх однодумців у Китаї

Шість якостей, які роблять вас доброю людиною

Дідусь закінчив італійський ВНЗ у 96 років та отримав диплом із відзнакою

Добрі новини — це теж новини, вважає досвідчений журналіст Чарльз Гроенхуйзен