Субота, Вер 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

300 правозахисних організацій з 60 країн вимагають покласти край безкарності за порушення прав людини в Китаї (ВІДЕО)

Вівторок, 15 вересня 2020 року

Прапори біля офісу Організації Об'єднаних Націй (ООН) в Женеві, 6 червня 2017 року. FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

Понад 300 правозахисних організацій більш ніж з 60 країн закликають ООН почати міжнародне розслідування порушень прав людини в Китаї, вимагаючи «рішучих дій», повідомляє Human Rights Watch.

У спільному листі йдеться, що ООН необхідно вирішити проблему придушення Пекіном свобод в Гонконзі, Тибеті й Сіньцзяні. Ті, хто підписав документ також підкреслюють вплив порушень прав Китаєм у всьому світі, зокрема приховування інформації під час пандемії коронавірусу і переслідування правозахисників.

ОМОН затримує чоловіка під час розгону протестувальників, які беруть участь в мітингу проти нового закону про національну безпеку, Гонконг 1 липня 2020 року. Dale de la Rey/AFP via Getty Images

«Презирство Китаю до прав людини більше не зачіпає тільки його громадян — він підтримує диктаторів і намагається переписати міжнародні стандарти, що робить роботу із захисту прав людини важчою, ніж будь-коли», — говорить Сара Брукс, представник служби зв'язків з громадськістю Міжнародної служби з прав людини в Брюсселі.

«Міжнародне співтовариство більше не може сидіти склавши руки і дозволяти китайській владі зневажати права людини всередині країни та за кордоном», — заявив Джошуа Розенцвейг, керівник регіонального представництва Amnesty International у Східній Азії.

Дівчинка приєдналася до протестувальників у парку Сади Пікаділлі висловлюючи підтримку гонконзьким демократичним активістам, Манчестер, Англія, 31 серпня 2020 року. Christopher Furlong/Getty Images

У заяві правозахисні організації висловили тривогу у зв'язку зі спробами Пекіна спотворити мандат Ради ООН з прав людини.

За їх словами, Китай, використовуючи своє місце в Комітеті з неурядових організацій ООН, огородив серйозних порушників прав людини від судового переслідування, «безпідставно» відмовив ООН в акредитації неурядових організацій та заборонив правозахисникам доступ у приміщення ООН.

У листі також йдеться про те, що, коли ООН закликала Китай дотримуватися міжнародних стандартів прав людини, влада Китаю заявила, що це «неправомірні зауваження», які «грубо порушують» суверенітет Китаю.

«Держава, яка намагається стояти вище будь-якої перевірки, являє фундаментальну загрозу правам людини», — сказано в листі.

«Це глобальний альянс організацій, 50 експертів ООН і десятки урядів — всі вимагають покласти край безкарності Китаю, — сказав Джон Фішер, директор Human Rights Watch в Женеві. — ООН необхідно діяти у відповідь на зростаючі заклики залучити Китай до відповідальності за порушення прав людини ».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...