Неділя, Кві 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Один із симптомів COVID-19 — «Туман в голові»

Субота, 17 жовтня 2020 року

Сканування мозку 77-річного пацієнта з ознаками інсульту. BSIP / Education Images / Universal Images Group via Getty Images

31 липня журнал Science опублікував статтю «Від «туману в голові» до пошкодження серця, затяжні проблеми COVID-19 турбують учених», де описані симптоми хвороби і їх вплив на організм. Вчені відзначають, що список хронічних захворювань, викликаних вірусом КПК* (COVID-19), довший і різноманітніший, ніж уявляють собі лікарі.

Згідно з журналом Science, утруднене мислення може виникнути після гострої інфекції COVID-19. Вірус пошкоджує клітини головного мозку, а запалення в мозку або тілі може призвести до неврологічних ускладнень.

Чи впливає вірус прямо або побічно на мозок?

У двох лабораторіях в Онтаріо канадські дослідники зосередили увагу на групі пацієнтів, які страждають неврологічними симптомами.

Доктор Адріан Оуен, професор когнітивної нейробіології в Університеті Західного Онтаріо, підозрює, що проблема тривалих симптомів COVID-19 може бути серйознішою, ніж передбачалося спочатку.

«Якщо ці проблеми стануть довготривалими або постійними, ми зіткнемося з дуже і дуже великими соціальними й економічними труднощами», — сказав Оуен в інтерв'ю CTV News.

Оуен приєднався до команди канадських нейробіологів, які запустили онлайн-дослідження впливу COVID-19 на головний мозок — найбільший проєкт у світі з вивчення «прямого і непрямого впливу хвороби на мозок».

Дослідження націлене залучити 50 тис. добровольців з підтвердженим діагнозом коронавірусу, які протягом року будуть проходити онлайн-тести. Як пояснив Оуен, тести більше схожі на онлайн-ігри, які тривають близько півтори хвилини й оцінюють функції мозку, зокрема пам'ять, концентрацію і здатність розв'язувати проблеми.

«Якщо зібрати всі шматочки інформації разом, можна зрозуміти, як COVID-19 впливає на когнітивні функції і чи впливає це на одних людей більше, ніж на інших», - сказав дослідник.

Оуен сподівається отримати деякі результати дослідження на початку цієї осені, щоб краще зрозуміти вплив нового коронавірусу на мозок і знайти способи допомогти людям з неврологічними симптомами.

«Схоже, що вірус безпосередньо атакує мозок»

Доктор Джон Конноллі, вчений з Університету Макмастера в Гамільтоні, також вивчає дію нового коронавірусу на роботу мозку.

«Судячи з попередніх досліджень, які публікують по всьому світу, схоже, що вірус здатний долати гематоенцефалічний бар'єр * і безпосередньо атакувати мозок», — написав Конноллі в електронному листі для CTV News.

«Це означає, що багато ускладнень хвороби, такі як відмова легенів та інших органів, можуть бути викликані порушеннями мозку, а не вірусом, безпосередньо вражаючим інші органи».

Лабораторія Конноллі співпрацює з VoxNeuro, нейротехнічним стартапом Університету Макмастера, для оцінки функції мозку з використанням нейровізуалізації на основі електроенцефалограми (ЕЕГ) . За словами Конноллі, скоро почнеться набір пацієнтів для участі в дослідженні.

Конноллі додав, що мета дослідження — краще зрозуміти, які пацієнти найбільш уразливі для неврологічних симптомів і які медичні заходи найкраще підходять для лікування.

За даними журналу The Economist, тривале одужання для пацієнтів з новим коронавірусом — явище нерідке. Багато лікарів кажуть, що частка пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 з тривалими проблемами, набагато вища, ніж пацієнтів з іншими вірусними захворюваннями, такими як грип.

__________

* Гематоенцефалічний бар'єр — фізіологічний бар'єр між кровоносною системою і центральною нервовою системою.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Китайська влада приховувала інформацію про епідемію Covid-19 (ВІДЕО)

Імунітет до COVID-19 — «крихкий» і «недовговічний», попереджає імунолог (ВІДЕО)

Китай не повідомив ВООЗ про спалах епідемії в Ухані (ВІДЕО)

У Пекіні епідемія продовжує поширюватися, жителі проходять тестування на нуклеїнові кислоти (ВІДЕО

Comments   

загрузка...