П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Епідемія COVID-19 не закінчиться найближчим часом, — експерти

П'ятниця, 18 вересня 2020 року

21 серпня на брифінгу в Женеві генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що пандемія вірусу КПК *(COVID-19) закінчиться раніше, ніж через два роки.

За його словами, на те, щоб покінчити з іспанським грипом, що вразив світ у 1918 році, було потрібно два роки.

«Думаю, якщо повною мірою використовувати доступні інструменти і сподіватися, що у нас з'являться додаткові інструменти, такі як вакцини, ми зможемо покінчити з цим швидше, ніж з грипом 1918 року», — сказав гендиректор ВООЗ.

Лікарня швидкої допомоги під час епідемії грипу, Кемп-Фанстон, Канзас, 1918 рік. Public Domain

Наступного дня після оптимістичної заяви Гебреісуса два провідних представника британського медичного співтовариства висловили думки, які відрізняються від поглядів ВООЗ.

Марк Волпорт, професор медицини Імперського коледжу Лондона і член англійської урядової науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій, заявив, що коронавірус не зникне в найближчому майбутньому.

У програмі «Бі-бі-сі» Волпорт сказав, що для боротьби з пандемією потрібна «глобальна вакцинація», але коронавірус не стане такою хворобою, як віспа, «яку можна було викорінити за допомогою вакцинації».

«Це вірус, який в тій чи іншій формі буде з нами завжди, і майже напевно будуть потрібні повторні щеплення, — сказав він. — Так що, як і у випадку з грипом, людям потрібно буде регулярно робити щеплення».

Хлопчику ставлять щеплення в медичному центрі в Глазго, Шотландія, 3 вересня 2007 року. Jeff J Mitchell / Getty Images

Водночас Волпорт попередив, що коронавірус, можливо, знову вийде з-під контролю, і тепер замість загального карантину можна використовувати більш цілеспрямовані заходи.

«Ми знаємо, що менше однієї з п'яти осіб в країні інфіковані, тому 80% населення як і раніше схильні до зараження».

Того ж дня професор Кріс Вітт, головний медичний радник Великобританії, також дав інтерв'ю «Бі-бі-сі».

«Навіть з усією інформацією, якою ми володіємо зараз, навіть з усіма інструментами, якими володіємо, коронавірус усе ще буде представляти по-справжньому серйозну загрозу, принаймні, наступні дев'ять місяців», — сказав професор.

Вітт попередив, що взимку виникнуть «справжні проблеми». Професор сказав, що він був би вельми здивований, якщо до кінця зими або до Різдва з'явиться високоефективна вакцина, готова для масового використання.

З серпня в деяких європейських країнах знову стався сплеск захворюваності COVID-19. З 10 по 16 серпня у Хорватії, Словенії, Мальті, Австрії, Угорщині, Франції та Греції кількість нових хворих збільшилася на 70% у порівнянні з попереднім тижнем.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Учені визначили порядок появи симптомів COVID-19

У Великобританії можна не носити на роботі захисні маски від COVID-19

Влада Китаю йде на крайні заходи ізоляції в епіцентрах спалаху COVID-19 (ВІДЕО)

Наявні розробки вакцини будуть марні проти нової мутації COVID-19 (ВІДЕО)

Comments   

загрузка...