Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Гранд-Каньйоні знайдені скам'янілості, яким 313 мільйонів років

Субота, 29 серпня 2020 року

Геолог Аллан Крілл, запрошений професор з Норвегії в Університеті Невади в Лас-Вегасі (UNLV), США, у 2016 році організував похід зі студентами в національний парк Гранд-Каньйон.

Він не міг уявити, що наткнеться на валун з безліччю скам'янілих слідів. Але, відповідно до пресрелізу адміністрації парку, саме це і сталося.

Національний парк Гранд-Каньйон в Аризоні, США. Claytondodge9/Wikimedia Commons/CC BY SA 4,0

Валун зі скам'янілими слідами тварин оголився після того, як скеля завалилася. Він був на видноті, поряд зі стежкою, але залишався непоміченим, поки Крілл не звернув на нього увагу.

Виявилося, що знахідці близько 313 мільйонів років!

«Це, безумовно, найстаріші скам'янілі відбитки хребетних у Гранд-Каньйоні, який відомий своїми численними скам'янілостями, — йдеться в заяві Роуленда. — Це одні з найстаріших слідів на Землі, залишених тваринами, які відкладають яйця, такими як рептилії. І це найраніше свідоцтво того, що хребетні тварини ходили по піщаних дюнах».

Дослідники сказали, що скам'янілі відбитки належали двом тваринам, котрі проходили по схилу піщаної дюни.

Скам'янілості виявили характерну ходу ранніх тварин, про яку вчені не знали. Це називається ходьбою в бічній послідовності, при якій задня і передня лапи з одного боку тварини рухаються разом, чергуючись з рухами ніг іншого боку.

«Теперішні види чотириногих, собак і кішок, наприклад, зазвичай пересуваються з горизонтальною послідовністю руху кінцівок, — йдеться в заяві Роуленда. — Скам'янілості, знайдені на Брайт Анджел Трейл (Bright Angel Trail) — пішохідній стежці, розташованій у Національному парку Гранд-Каньйон. Вони доводять використання цієї ходи в ранній історії хребетних тварин. До теперішнього часу у нас не було інформації про це».

Ось такі несподівані знахідки дозволяють більше дізнатися про глибоку давнину.

Джерело:

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...