Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Підлеглих і школярів у Китаї почали карати за недоїдену їжу

Неділя, 30 серпня 2020 року

Фото: /VCG Photo

Шанхайська компанія Shanghai Qiubiying Consulting Services Co., Ltd ввела нові правила: якщо співробітник «викидає безкоштовний обід (або частину обіду), що надає компанія», перші два рази піде попередження, на третій — звільнення, повідомляють китайські ЗМІ.

І це не поодинокий випадок.

Коли в країні траплялися продовольчі кризи, влада висувала заклики до народу «припинити марнотратство». Після цього всюди з'являлися «інспектори», які безпосередньо пов'язували харчові відходи з роботою, навчанням і навіть особистим життям людей.

У народі кажуть, що цей «рух» повертає Китай назад в епоху хунвейбінів *.

В середині серпня чиновники Шанхая почали кампанію з «викриття». Того, кого звинувачують у марнотратстві їжі, можуть бути «виставлені на загальний огляд».

У школі міста Лейян провінції Хунань зважують залишки їжі учнів. Якщо в одного учня харчові відходи перевищують 100 грамів, весь клас позбавляється права на отримання стипендії.

18 серпня департамент освіти міста Сіань опублікував повідомлення, в якому говориться, що «освіту в галузі економії харчових продуктів включать в щорічну атестацію, а щоденну поведінку студентів щодо економії продуктів введуть в загальну оцінку студентів».

У Китаї один за іншим соцмережі перестали показувати ролики приймання їжі, видаляючи відео і закриваючи облікові записи. Стримери, які продовжують знімати подібні відео, миттєво втрачають роботу.

Реакція громадськості

У відповідь на дії влади інтернет-користувачі пишуть:

«Що за суспільство, занадто багато говориш — винен, занадто багато їси — знову винен...»

«Компартія не тільки контролює те, що люди говорять, але навіть те, як люди їдять».

24 серпня політичний оглядач Чан Пін опублікував статтю в гонконзькій газеті Apple Daily, в якій заявив, що програма китайської влади «Чиста тарілка» перетворилася на фарс і стала об'єктом насмішок. На думку Чан Піна, справжня причина голоду — диктатура.

У статті наводяться слова Амартія Сена, економіста і лауреата Нобелівської премії, який сказав, що в країні з демократичною формою правління і вільною пресою ніколи б не був голод.

Чан Пін пише, що демократичний уряд не тільки вважається з волею виборців, а й гарантує розумний розподіл ресурсів і продуктів. Наприклад, лиха, викликані епідемією і повенями, значною мірою пов'язані з обмеженнями свободи слова заради політичної стабільності.

Якби уряд Китаю дотримувався торгових правил, обіцяних при вступі до СОТ, і підтримував порядок вільного ринку, Китай не зіткнувся б із загрозою продовольчої кризи.

__________

* Хунвейбини — члени створених ув 1966-1967 роках загонів студентської та шкільної молоді в Китаї, одні з найбільш активних учасників «Культурної революції».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...