Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створила їстівну плівку, яка перетворюється на соус для вермішелі (ФОТО)

Понеділок, 27 липня 2020 року

Холлі Граундс із Лондона розробила плівку, яку можна використовувати як обгортку для вермішелі швидкого приготування. Після розчинення така плівка стає соусом, і її можна з'їсти разом із локшиною.

Студентка Університету Рейвенсборна в Лондоні (Ravensbourne University London) Холлі Граундс вирішила створити альтернативу пластиковим пакетам, в які упаковують локшину швидкого приготування.

Винайдена розчинна плівка містить приправи і щільно обгортається навколо однієї порції локшини. Щоб зберегти чистоту плівки, дизайнер пропонує зберігати окремі порції в упаковці з паперу з восковим покриттям.

Для створення плівки Граундс використовувала декілька простих інгредієнтів, серед яких картопляний крохмаль, гліцерин і вода. Суміш обробляють під високою температурою, потім у неї додають спеції та відправляють остигати протягом доби. Після цього в отриману плівку загортають округлі порції локшини, кожна з яких легко поміщається в миску.

За словами промислового дизайнера, зазвичай упаковки з вермішеллю швидкого приготування начебто містять більше пластика, ніж їжі. І іронія в тому, що страва, яка з'їдається приблизно за 10 хвилин, загорнута у пластик, якому на те, щоб розкластися, потрібно більше восьми десятиліть.

Граундс вважає, що біоплівка із приправами може стати зручною альтернативою не тільки пластиковим пакетам, але й біоматеріалам, які не завжди виправдовують очікування. Багато біорозкладаних замінників пластику руйнуються в компостері тільки за 50°C, однак не всі споживачі знають про це. У цьому сенсі надійніше використовувати упаковку, яка зникає просто на очах покупця.

Дизайнер також з'ясувала, що вермішель у розчинній плівці готується приблизно на хвилину швидше, ніж звичайна, оскільки в цьому випадку не потрібно витрачати час на те, щоб розкривати і знімати різні пакетики.

Як говорить Холлі Граундс, зручність — невід'ємна частина нашого життя, але найчастіше вона дорого обходиться планеті. Якщо ж альтернативи пластику стануть зручнішими, тоді все більше покупців стане обирати саме їх, допомагаючи (іноді навіть несвідомо) довкіллю.

Читайте далі:

Тепер з обгортки KitKat можна скласти журавлика

Дівчина створила з рибних відходів матеріал, який може замінити пластик

Винахідники обнадіюють: новий пластик на основі рослин у декілька разів кращий за звичайний ПЕТ

Comments   

загрузка...